h پیام آیت الله سیستانی برای برخی از زندانیان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیام آیت الله سیستانی برای برخی از زندانیان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیام آیت الله سیستانی برای برخی از زندانیان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیام آیت الله سیستانی برای برخی از زندانیان

پیام آیت الله سیستانی برای برخی از زندانیان

به گزاش ظهور12 به نقل از خبرگزاری اهل بیت؛ گروهی از زائران جمهوری آذربایجان که برای زیارت اعتاب مقدسه عراق به این کشور سفر کرده اند ، هفته گذشته پس از تشرف به نجف اشرف و زیارت مرقد امیر المومنین (ع) با حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی دیدار کردند.

حضرت آیت‌الله سیستانی در این دیدار با اشاره به این‌که اخبار حوادث جمهوری آذربایجان را پیگیر هستند، برای سلامتی و آزادی زندانیان حجاب دعا کردند.

مرجع تقلید شیعیان خطاب به زائران آذری گفتند: مسئله حجاب در جمهوری آذربایجان شبیه مسئله حجاب در ترکیه است و همان اتفاقات درحال وقوع است.

ایشان افزودند: اما باید بگویم کسانی که در برابر ممنوعیت حجاب دست به اعتراض زده و به مبارزه برخاستند کار عظیمی را انجام داده‌اند.

براساس گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی «اسلام آذری»، حضرت آیت‌الله سیستانی خطاب به زائران جمهوری آذربایجان اظهار داشتند: سلام مرا به این مبارزان در بند برسانید به آنان بگویید که در عبادات شبانه خود آنان را دعا می‌کنم.

گفتنی است در سالهای اخیر فعالیت روبه گسترش و تاثیرگذار جریانات دینی و اسلامگرای جمهوری آذربایجان که از سال 2009 و در پی صدور بخشنامه منع حجاب شدت گرفته بود با دستگیری و زندانی شدن رهبران این گروهها نه تنها فروکش نکرد بلکه زمینه‌های مختلفی را برای حضور آنها در صحنه سیاسی این کشور فراهم ساخت و فراخوانهای مختلف آنها برای اعتراض علیه سیاستهای دولت این کشور در میادین شهر ها و فضاهای مجازی با استقبال خوبی روبرو شد.

دولت آذربایجان با اتهامات ساختگی از قبیل نگهداری مواد مخدر و سلاح، فعالین شیعه و اسلام‌گرای معترض به منع حجاب را بازداشت و با تشکیل دادگاه‌های فرمایشی آنان را به حبس های طولانی مدت محکوم می‌نماید تا به خیال خود از گسترش اسلام انقلابی و عدالت‌خواه جلوگیری کند.

27 بهمن 1392