h افتخاری برای همه ایرانیان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افتخاری برای همه ایرانیان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افتخاری برای همه ایرانیان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افتخاری برای همه ایرانیان

افتخاری برای همه ایرانیان

سایت "اخبار جهانی صنعت جهانگردی" با انتشار گزارشی به افزایش روند سفر جهانگردان کشورهای مسلمان منطقه به ایران برای درمان بیماری هایشان اشاره کرده است.

پایگاه خبری – تحلیلی "گلوبال تراول ایسنداستری نیوز" با اشاره به پیشرفت های ایران در زمینه پزشکی و فناوری های درمانی می نویسد :"به یمن موقعیت جغرافیایی و هزینه های درمانی و تجهیزات پیشرفته پزشکی ایران در حال تبدیل شدن به قطب توریسم "درمانی" در سطح منطقه است و بسیاری از بیماران کشورهای مسلمان برای درمان به این کشور سفر می کنند. بیمارستان های شهرهای مختلف ایران خدمات درمانی و پزشکی را به جهانگردان خارجی ارائه می کند. خدمات پزشکی و درمانی در ایران در سطح خدمات مشابه در کشورهای پیشرفته دنیا قرار دارند."

این پایگاه تحلیلی در ادامه می افزاید :"مجاورت جغرافیایی و مشابهت های فرهنگی و مذهبی، ایران را به بهترین مکان برای جذب مسافران درمانی از کشورهای منطقه تبدیل کرده است. ایران یکی از پنج کشور اول جهان است که به فناوری زیستی (بیوتکنولوژی) دسترسی دارد و در ردیف 15 کشوری در جهان قرار دارد که از مولکول های بیوتکنولوژیک ساخته شده در خود آن کشور استفاده می کند. در نتیجه ایران موفق به جذب مسافران زیادی از کشورهای منطقه شده که برای درمان بیماری هایشان به آن کشور سفر می کنند. وجود چشمه های آب گرم درمانی یکی از جاذبه های اصلی برای جهانگردان خارجی است. هم چنین بسیاری از جهانگردان کشورهای منطقه برای درمان بیماری های مرتبط با ناباوروری یا دیالیز و یا سنجش عملکرد قلب و عروق شان به ایران سفر می کنند. ایران هم چنین در زمره کشورهایی قرار دارد که عمل جراحی چشم در آنجا به خوبی انجام می شود. ایران هم چنین تولید کننده داروی "ضد ایدز" و داروی ضد مخدر بوده است."

این پایگاه تحلیلی در ادامه می افزاید :"جهانگردان خارجی که برای درمان به ایران سفر می کنند به دو دسته تقسیم می شوند. نخست گروهی از مسافران که از کشورهای پیشرفته به ایران می روند و تصمیم دارند با هزینه کمتری درمان شوند و دوم جهانگردانی که از کشورهای کمتر توسعه یافته به ایران سفر می کنند و علاوه بر درمان با هزینه پایین از با تجهیزات پیشرفته تری درمان می شوند. هر ساله 30.000 جهانگرد درمانی به ایران می روند. بیمارستان های ایران می توانند با دریافت مجوز از وزارت بهداشت و درمان ایران تسهیلات لازم برای سفر جهانگردان درمانی را فراهم کنند. هم چنین طبق خدمات یاد شده هر بیمار می تواند یک پرستار داشته باشد."

پایگاه تحلیلی "گلوبال تراول ایسنداستری نیوز" در ادامه به کشورهایی می پردازد که بیش ترین میزان جهانگرد درمانی از آنجا به ایران سفر می کند و در این مورد می افزاید :"علاوه بر جهانگردان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، بسیاری از بیماران از آذربایجان، ترکیه، عراق، پاکستان و هندوستان به ایران سفر می کنند. ایران از نظر ارائه خدمات پزشکی در رشته های ارولوژی، قلب و عروق، پیوند کلیه، چشم پزشکی و جراحی های عمومی در سطح خوبی قرار دارد. ایران هم چنین از پزشکان متخصص حرفه ای برخوردار است. طبق ارزیابی های انجام شده توسط سازمان جهانگردی ایران – عراق میزان سفر جهانگردان درمانی به شهرهای مختلف ایران بدین شرح بوده است : "استان تهران برای درمان سل و بیماری های ریوی، خراسان رضوی برای جراحی چشم، پوست، قلب و ارتوپدی، استان فارس برای درمان بیماری های مرتبط کبد، کلیه و پیوند مغز، ایلام، همدان و زنجان به عنوان مراکز طب گیاهی و یزد برای درمان ناباروری."

این پایگاه تحلیلی در بخش پایانی این گزارش به جهانگردان خارجی توصیه کرده به دلیل ارزان بودن هزینه درمان در ایران و برخورداری آن کشور از فناوری پیشرفته، به ایران سفر کنند.

تدبیر

27 بهمن 1392