h نگرانی انگلیس از تبعه های اعزامی خود به سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نگرانی انگلیس از تبعه های اعزامی خود به سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نگرانی انگلیس از تبعه های اعزامی خود به سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نگرانی انگلیس از تبعه های اعزامی خود به سوریه

نگرانی انگلیس از تبعه های اعزامی خود به سوریه

هفته‌نامه «ساندی‌تایمز» امروز به نقل از مقامات امنیتی انگلیس از بازگشت صدها تبعه این کشور بعد از جنگ در سوریه خبر داده و نوشته است ورود به این افراد به انگلیس سرویس‌های امنیتی این کشور را به حالت آماده‌باش درآورده است.

مقامات ارشد سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس می‌گویند حدود 250 نفر از اتباع «تندرو» این کشور که برای حضور در جنگ سوریه به آن کشور سفر کرده بودند، حالا به انگلیس بازگشته و ممکن است دست به عملیات‌های تروریستی بزنند.

این آمار حدود 5 برابر بیشتر از آن چیزی است که پیش از این تصور می‌شود و همین امر مایه نگرانی سرویس‌های امنیتی انگلیس شده است.

به نوشته ساندی‌تایمز، ام‌آی5 (سرویس امنیت داخلی) و پلیس پیش از این در فصل پاییز طرح گروهی از این «بازگشته‌ها» از سوریه را شناسایی کرده و از اجرای آن جلوگیری کرده‌اند. این افراد قصد داشته‌اند که در محل‌های شلوغ لندن به تیراندازی کور اقدام کنند.

250 نفری که از سوریه به انگلیس بازگشته‌اند و برخی از آن‌ها سابقه جنگیدن در افغانستان و پاکستان را هم دارند، اکنون به عنوان مظنون عملیات تروریستی به شمار می‌آیند و از سوی سرویس‌های اطلاعاتی به دقت تحت نظر قرار دارند.

آمارهایی که پیش از این منتشر شده نشان می‌دهد که تاکنون حدود 400 تبعه انگلیس برای حضور در جنگ سوریه به این کشور سفر کرده‌اند.

لغو تابعیت و بازداشت به هنگام ورود به کشور از جمله اقداماتی است که پیشتر گزارش شده بود انگلیس برای مقابله با اتباع تندرو بازگشته از سوریه انجام می‌دهد.

27 بهمن 1392