h جیش العدل در ازای آزادی 5 سرباز ایرانی چه میخواهد ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جیش العدل در ازای آزادی 5 سرباز ایرانی چه میخواهد ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جیش العدل در ازای آزادی 5 سرباز ایرانی چه میخواهد ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جیش العدل در ازای آزادی 5 سرباز ایرانی چه میخواهد ؟

جیش العدل در ازای آزادی 5 سرباز ایرانی چه میخواهد ؟

مولوی عبدالحمید، امام جمعه سنی مذهب‌های زاهدان و از برجسته‌ترین روحانیون سنی ایران، خواهان آزادی مرزبانان ایرانی شده است.

مولوی عبدالحمید گفته است اقدامات این چنینی به ضرر منطقه سیستان و بلوچستان است و از گروگان‌گیرها خواسته است “دست از این کارها بردارند و مرزبانان سرباز را آزاد کنند.”

شنبه این هفته جیش‌العدل، گروه مسلح مخالف دولت ایران که خود را هوادار حقوق سنی‌ها معرفی می‌کند، اعلام کرد ۵ مرزبان ایرانی را به گروگان گرفته است. تصور می‌شود سربازان گروگان‌گرفته شده ایرانی به منطقه‌ای در پاکستان منتقل شده باشند.

حسن قشقاوی، معاون پارلمانی و امور کنسولگری وزارت خارجه ایران، از انجام رایزنی‌هایی برای آزادی مرزبانان ایرانی خبر داده است. آقای قشقاوی گفته است: “رایزنی‌های صورت گرفته در مورد موضوع اخیر همچون موارد مشابه قبلی تا قبل از حصول نتیجه رسانه‌ای نمی‌شود.”

پیش از این گروه جیش العدل با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ خود از ایران خواست برای آزادی مرزبانان ایرانی، ۳۰۰ زندانی سنی را آزاد کند.

27 بهمن 1392