h انتقاد جدی عبدالرضا هلالی به فیلم رستاخیز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتقاد جدی عبدالرضا هلالی به فیلم رستاخیز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتقاد جدی عبدالرضا هلالی به فیلم رستاخیز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتقاد جدی عبدالرضا هلالی به فیلم رستاخیز

انتقاد جدی عبدالرضا هلالی به فیلم رستاخیز

مراسم هفتگی هیئت الرضا (ع) جمعه شب در حسینیه موسی بن جعفر (ع) برگزار شد.

به گزارش عقیق در این مراسم حاج عبدالرضا هلالی پس از خواندن زیارت عاشورا در سخنانی نسبت به فیلم " رستاخیز" و تحریفات صورت گرفته در آن واکنش نشان داد.

در ادامه مشروح سخنان این مداح اهل بیت(ع) را بخوانید:

* امروز از هر راهی وارد می شوند تا ما را از امام حسین(ع) جدا کنند. همه راه هایی که می شد هم رفته اند، نه اینکه امتحان نکرده باشند، دیدند راه دیگری ندارند و نمی توانند ، مجبور شدند از یک راه نرم، مرموزانه و آرام و خیلی زیرکانه وارد این دستگاه بشوند.

*این همه فیلم های آخرالزمانی که در هالیوود ساخته می شود و همه شان دنبال این هستند که بگویند مکتبی به عنوان شیعه در آخرالزمان جایگاهی ندارد. یعنی همه فیلمهایشان در همین رابطه است. آخرین حربه ها را هم در این ایام که گذشت شاهدش بودید که فیلمی را به عنوان رستاخیز به نمایش در آوردند، آدم به چه کسی باید اعتماد کند؟ نمی دانم.

*شما اشتباه می کنید به بهانه کار هنری محتوای معنوی واقعه کربلا را با موضوعاتی که به عنوان عشق های زمینی است و در زندگی خودتان هم هست و دیده می شود تمثیل کنید.

*شما می خواهید تخیل داشته باشید و کارهنری خلاقانه بسازید، خب این همه سوژه تاریخی! اما حق ندارید در مورد مبدأ تاریخی و تعامل و تعالی بشر این کار را انجام دهید. عاشواریی که پروردگار انقلاب های عالم است حتی برای آنهایی که دین سیدالشدا(ع) را هم قبول ندارند ، یک کسی مثل گاندی هم می گوید: که رهبر انقلاب من در هند، امام حسین(ع) است.

*خیلی بیجا می کنید به بهانه کار هنری انحراف در این مبدا تاریخی ایجاد کنید. این است که می گویم مرموزانه و راحت و آرام. چرا گیر دادید به امام حسین(ع)؟ شما این فیلمی که ساختید کدام خلأ کربلا را پر کرد؟ چه تأثیری داشت؟ کدام شبهه کربلا را حل کرد؟ آنقدر آرام و قشنگ به این مسائل وارد می شوند.

*من چند سوال دارم ، اول اینکه آقای درویش، مبنای تاریخی شما برای ساخت این فیلم و دیالوگها کجاست؟ این از کجا در آمده؟ دوم اینکه اگر شما یک سند آوردید که پسر حر پیک دربار شام به کوفه بوده، من دست تک تک شما را می بوسم!

*بعد هم امروز به هر کسی در هر جای عالم، بگویی من کاری می خواهم برای امام حسین(ع) بکنم، می گوید برو ایران! منهای عشق و علاقه به امام حسین (ع)، تنها حکومتی است در دنیا که این پرچم را به دست گرفته و خودش را خادم این پرچم امام حسین(ع) می داند.

*امام (ره) هم فرمود ما هر چه داریم از محرم و صفر داریم؛ و ما خودمان را خادم این پرچم می دانیم. در مورد امام حسین(ع) می خواهی فیلم درست کنی، بعد شما بروی لندن کار هنری انجام بدهی؟ اینکه نمی شود، بعد هم یک خواننده انگلیسی بیاید و بگوید این کار معنویست؟ این خیلی خنده دار است!

*نکته بعد هم نشان دادن چهره و شخصیت هایی است که آرمان های ما هستند! چهره ای که همه شهدای عالم به جایگاهش غبطه می خورند.نشان دادن چهره ای که امام حسین(ع) به او می گوید: بنفسی أنت!

*بعد هم ما برای کوچکترین هتک حرمتی که قرار بوده به درگاه و بارگاه حضرت زینب(س) بشود، این همه شهید دادیم. این همه برنامه مدافعان حرم در کل کشور، این همه جوانان، پارکاب امام حسین(ع) بر سر و سینه زدند که آیا قرار است خدا نکرده اتفاقی بدی بیافتد، این درست است که هیبت ناموس خدا، ناموس حضرت ابوالفضل(ع) را نشان بدهند؟ این خیانت نیست؟ این توهین به این جایگاه نیست؟ که مثلا تصویر حضرت زینب(س) را می خواهند از پشت نشان دهند.

*حالا اگر باز هم حرف بزنم، می گویند چرا حرف می زنی شما، به مداحان می گویند حرفی نزن. این همه کار فرهنگی، بروید یک کار دیگری انجام بدهید. کل حرف من این است. این ها فهمیده اند که اگر این مردم با امام حسین (ع)باشند هیچ کس جلودارشان نیست. این ها این را فهمیده اند، حالا دنیا دنبال این است که امام حسین(ع) را از ما و این ملت و این جوانان بگیرد.

*آقای رئیس جمهور، آقای روحانی بزرگوار. شما مجتهدی، شما منبری بودی، خودت روضه خوانی، شما را به خدا، شما که دستور می دهید و جلوی این همه فساد مالی را می گیرید، جلوی این فسادهای فرهنگی را هم بگیرید. در بالاترین دستگاه فرهنگی دولت نباید این اتفاق بیافتد. این نشان می دهد که به آیت الله زاده هم نمی شود اعتماد کرد.

*آخر این شوخی نیست. نمی دانم متولی کیست، کمیسیون فرهنگی مجلس است، قوه قضائیه است، ما از رئیس جمهور محترم می خواهیم که یک گروهی تشکیل بدهند، هم جلوی این فیلم را بگیرند و هم ریشه و علت های ساخت این فیلم را در بیاورند.

*در محکم ترین مقتل ها 2-3 جمله بیشتر در مورد بُکر بن حر یا بُکیر بن حر نداریم. در لهوف که مستندترین است، نوشته است "و اما پسری برای حر بود که او هم به شهادت رسید". تازه قبل از ظهر، جزو اولین شهدای کربلا هم بوده پسر حضرت حر، حالا در این فیلم نشان بدهد که این شهید بزرگوار عاشق یک دختری می شود و بخاطر این عش می آید کربلا. این را چه کنیم؟

*اصلا ما می دانیم در مورد چه کسی حرف می زنیم؟ در مورد چه کسی فیلم می سازیم؟ خدا پدر و مادر این آقای میرباقری را بیامرزد، باید دستش را بوسید، که هم موضوع خلخال و اسارت و شهادت حضرت علی اصغر(ع) را هنرمندانه به تصویر کشیدند. حدأقل یک تأثیری یک گریه ای، به بچه هایی که فیلم را دیدند گفتم چه تأثیری بر روی شما این فیلم گذاشت؟ گفتند هیچ.

*مشاوران شما در این حوزه چه کسی بوده؟ برای ساخت این فیلم کسی نبوده به شما بگوید این حرف ها وهن است، سخیف است. حالا باز برو بگو مداح ها حرف زدند، بنشینیم همین طور نگاه کنیم؟

*امام حسین(ع)، دین و دنیای ماست! کسی حق ندارد تحریف بکند، یک موقع است حرف یک شخص است، اما عاشورا یک جریان است ، کسی نمی تواند در مورد این جریان دل بخواهی بیاید هر چه دلش می خواهد قاطی کند.

*شما را به خدا مواظب باشید بچه ها. فقط این چهره حضرت عباس(ع) را مثل عکسی که بود در آوردند، هر چیزی دین نیست. اندازه خودم حرفم را می زنم، اگر جایی رسید و اگر هم نرسید خدایا تو شاهد باش، که ما گفتیم. انشاالله یک تدبیری بکنند

دریافت

27 بهمن 1392