h رتبه جدید فیفا تیم ملی ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رتبه جدید فیفا تیم ملی ایران,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رتبه جدید فیفا تیم ملی ایران,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رتبه جدید فیفا تیم ملی ایران

رتبه جدید فیفا تیم ملی ایران

به گزارش جهان به نقل از مهر، دومین رنکینگ فدراسیون بین‌المللی فوتبال در سال ۲۰۱۴ میلادی امروز پنجشنبه منتشر شد. بر اساس رنکینگ منتشر شده که در آن اسپانیا همچنان صدرنشین است، فوتبال کشورمان با سقوط مواجه شده است.

بر این اساس فوتبال ایران در این رده‌بندی با ۴ پله سقوط و ۷۲۹ امتیاز در میان برترین‌های جهان جایگاه ۳۸ را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که فوتبال ایران در این رده‌بندی و در میان تیم‌های آسیایی همچنان برترین تیم است.

در این رده‌بندی ژاپن دومین تیم برتر آسیایی است که با ۶۰۱ امتیاز در رده ۵۰ جهان قرار دارد. استرالیا با ۵۷۱ امتیاز در اختیار دارد در رده ۵۳ جهان و سوم آسیاست ضمن اینکه ازبکستان هم با ۵۶۹ امتیاز چهارمین تیم برتر آسیا به حساب می‌آید. ازبک‌ها در رده ۵۷ جهان قرار دارند.

در دومین رده‌بندی فیفا در سال میلادی جاری، اسپانیا همچنان صدرنشین است و آلمان، آرژانتین و پرتغال هم در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند. رده‌بندی ۱۰ کشور برتر جهان در رنکینگ جدید فیفا به این شرح است:

۱- اسپانیا ۱۵۰۶ امتیاز (بدون تغییر) ۲- آلمان ۱۳۱۴ امتیاز (بدون تغییر) ۳- آرژانتین۱۲۵۵ امتیاز (بدون تغییر) ۴- پرتغال ۱۲۱۹ امتیاز (یک پله صعود) ۵- کلمبیا ۱۲۱۱ امتیاز (یک پله سقوط) ۶- سوئیس ۱۱۵۹ امتیاز (۲ پله صعود) ۷- اروگوئه ۱۱۵۷ امتیاز (یک پله سقوط) ۸- ایتالیا ۱۱۳۵ امتیاز (یک پله سقوط) ۹- برزیل ۱۱۲۵ امتیاز (یک پله صعود) ۱۰- هلند ۱۱۲۲ امتیاز (یک پله سقوط)

25 بهمن 1392