h جدیدترین خبرها از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جدیدترین خبرها از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جدیدترین خبرها از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جدیدترین خبرها از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده

جدیدترین خبرها از وضعیت پنج مرزبان ربوده شده

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: هیئتی به مسئولیت استانداری سیستان و بلوچستان هفته آینده برای پیگیری وضعیت پنج مرزبان ربوده شده توسط گروهک موسوم به جیش العدل عازم پاکستان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، علی عبداللهی معاون امنیتی وزیر کشور طی سخنانی اظهار داشت: هیئتی به مسئولیت استانداری سیستان و بلوچستان هفته آینده برای پیگیری وضعیت پنج مرزبان ربوده شده توسط گروهک موسوم به جیش العدل عازم پاکستان می‌شود.

وی افزود: مرزبانان ایرانی نیز برای پیگیری این مساله با مرزبانان پاکستان دیدار کرده‌اند.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان این که اعضای این گروهک از داخل خاک این کشور وارد ایران شده‌اند، یادآور شد: اعضای گروهک موسوم به جیش العدل پس از ربودن سربازان ایرانی به داخل خاک پاکستان بازگشته‌اند و آثار آن نیز کاملا مشهود است.

سردار عبداللهی تصریح کرد: مقامات پاکستانی در این زمینه وظیفه‌ای برعهده دارند که باید این وظیفه را انجام دهند.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه نیز با احضار سفیر پاکستان خواستار پیگیری جدی دولت پاکستان در این مورد شده است.

معاون امنیتی وزارت کشور خاطرنشان کرد: وزیر کشور دستور داده تا کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های ذیربط برای پیگیری این موضوع تشکیل شود که این کمیته امروز تشکیل جلسه داد و دستگاه‌های مربوطه مکلف شدند هر یک به سهم خود این موضوع را پیگیری و دنبال کنند.

معاون وزیر کشور تاکید کرد دولت پاکستان در قالب موافقت نامه امنیتی تعهداتی دارد که باید به آن عمل کند.

عبداللهی یادآور شد: دولت اسلام آباد به طور کامل مرزهای خود را کنترل نمی کند و پاسگاه های مرزی این کشور نیز قادر به کنترل مرز نیستند.

وی ادامه داد: اما این وضعیت نمی تواند بهانه ای برای پاسخگو نبودن آنان باشد چرا که پاکستان یک کشور دارای مرز مشترک با ایران است و باید آن را کنترل کند.

وی با بیان این که مرز ایران و پاکستان یک سویه کنترل می شود، تصریح کرد: گرچه ما در مرز سیستان و بلوچستان با پاکستان آسیب دیده ایم و شهادت 14 مرزبان و اکنون گروگانگیری پنج سرباز را شاهد بوده‌ایم اما باید به این نکته توجه کنیم که درگیری‌های ما به نقطه صفر مرزی کشیده شده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچنین گفت: این کنترل و اشراف کامل ما را در مباحث ورود و خروج نشان می دهد، آنها قادر نیستند در عمق استان سیستان و بلوچستان یا در سطح کشور اقدامی انجام دهند.

عبداللهی تصریح کرد: البته ما باید با تلاش بیشتر از نفوذها و عملیات ها جلوگیری کنیم تا این گروهک ها قادر نباشند، اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.

پنج دیده بان مرزبانی ایران در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان هفته گذشته ربوده شدند.

گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل با انتشار تصاویری مسئولیت ربودن این مرزبانان را برعهده گرفته است. منبع: تسنیم

25 بهمن 1392