h عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد

عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد

عماد مغنیه،محمد اصفهانی گوش می داد در سالگرد عماد مغنيه فرمانده عملياتي و اسطوره حزب الله لبنان، برخي پايگاههاي خبري اقدام به انتشار جزئيات تازه اي از زندگي خصوصي وي كردند. به گزارش هشت صبح، پايگاه خبری «العهد» عماد مغنيه قبل از رسیدن به درجه فرماندهی حزب الله، با «زیاد الرحبانی» خواننده لبنانی  دیدارهایی داشته و آهنگ های سیاسی وی را دنبال می‌کرده است. عماد مغنيه همچنین در کنار علاقه وافر  به کارهای «زیاد الرحبانی» به سروده های انقلابی «مارسیل خلیفه» نیز علاقه زیادی داشت و همیشه چنین می گفت که ترانه های وی، داستان مردم و زمین را انعکاس می‌دهد.
حاج رضوان صرفا موسیقی گوش نمی داد بلکه، خود وی نیز در برخی کارهای هنری-تبلیغی شرکت داشت و به عنوان مثال با گروه «کورال» در ساخت ترانه «المجد لأیلول الشهداء» همکاری کرده بود و صدای وی در این ترانه شنیده می‌شود.
از موضوعات مهم دیگر علاقه وافر وی به موسیقی سنتی ایرانی بود که در سفرهایش به سوریه هیچ وقت از وی جدا نشد. نزدیکان او روایت می‌کنند، حاج رضوان قبل از شهادتش مدام آهنگ «امشب در سر شوری دارم» محمد اصفهانی خواننده ایرانی را گوش می‌کرده که قصه وداع را با خود دارد.
24 بهمن 1392