h اعتراض ۶ هزار سایت علیه دولت آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اعتراض ۶ هزار سایت علیه دولت آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اعتراض ۶ هزار سایت علیه دولت آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اعتراض ۶ هزار سایت علیه دولت آمریکا

اعتراض ۶ هزار سایت علیه دولت آمریکا

به گزارش ظهور12 به نقل از جام نیوز، وبسایت‌های شناخته شده از جمله تامبلر، ردیت، داک‌داک‌گو و ایمگور به این اقدام اعتراضی خواهند پیوست؛ اقدامی که پیشتر علیه عملیات جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام شده بود.

این وبسایت‌ها در بخشی از اقدامات اعتراض آمیز خود نشان‌هایی را در صفحات خود منتشر کردند که در آنها از مردم خواسته می‌شود با اعضای کنگره آمریکا تماس برقرار کرده و از آنها بخواهند که نظارت آنلاین از سوی آژانس‌های دولتی را کاهش دهند.

آنها همچنین از مردم خواستند تقاضانامه‌ای را امضا کنند که طی آن درخواست می‌شود هرگونه مداخله آژانس امنیت ملی به صورت قانونی انجام شده و با تهدیدهای بالقوه تناسب داشته باشد. این وبسایت‌ها همچنین خواستار نظارت بر سرویس‌های اطلاعاتی شدند.

مدیران ارشد شرکت‌های گوگل، مایکروسافت، یاهو، فیسبوک، ای‌اوال، لینکدین و توئیتر بیانیه‌ای مشترک را منتشر کردند و به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و اعضای کنگره نامه‌ای را فرستادند.

در بیانیه آنها آمده است: «ما در کنار هم در برابر قدرت‌هایی که به دنبال نظارت، جمع آوری و تحلیل همه اقدامات دیجیتال ما هستند، مقاومت می‌کنیم. ما روشن خواهیم ساخت که چنین رفتاری همسو با حاکمیت دموکراتیک نیست. ما در کنار هم اگر به مقاومت ادامه دهیم، در این نبرد پیروز خواهیم شد.»

مارک زاکربرگ، مدیر شبکه اجتماعی فیسبوک گفت: «گزارش‌ها در مورد نظارت دولتی نشان داده است که نیازی واقعی به شفاف سازی و محدودیت‌های بیشتر روی نحوه جمع آوری اطلاعات از سوی دولت وجود دارد. دولت آمریکا باید از این فرصت برای رهبری این جریان اصلاحی استفاده کند.»

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا برنامه‌های جاسوسی این آژانس را افشا کرده است. وی در حال حاضر در روسیه پناهنده موقت است و در آمریکا به اتهام جاسوسی تحت تعقیب قرار دارد.

افشاگری‌های اسنودن خشم جهانی را در پی داشت و حتی برخی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا برنامه‌های جاسوسی این کشور را محکوم کردند.

23 بهمن 1392