h دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile)

دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile)

دانلود مستند موبایل خونین (Blood In The Mobile)

بخش اعظم مواد معدنی برای تولید گوشی مورد استفاده قرار گرفته که از معادن شرق کنگو استخراج می شود. جهان غرب میخرد مواد معدنی درگیری را و در نتیجه یک جنگ داخلی را تامین مالی میکند که با توجه به سازمانهای حقوق بشر، خونین ترین درگیری بعد از جنگ جهانی دوم بوده است : در طول 15 سال گذشته نتیجه این درگیری کشته شدن بیش از 5 میلیون نفر و تجاوز به 300.000 زن بوده است.جنگ تا زمانی که گروه های مسلح بتوانند هزینه های جنگ خود را با فروش مواد معدنی تامین کنند، ادامه خواهد داشت.

اگر شما از شرکت های سازنده تلفن همراه بپرسید که مواد معدنی مورد نیاز خود را از کجا تامین میکنید، هیچ یک از آنها نمی تواند تضمین کند که مواد معدنی حاصل درگیری در کنگو را خرید نمی کند.

مستند موبایل خونین ارتباط گوشی تلفن همراه ما و جنگ داخلی کنگو را نشان می دهد. فرانک پولسن، کارگردان فیلم به کنگو سفر می کند تا صنعت معدن غیر قانونی را با چشم خود ببیند. او به بزرگترین معدن قلع کنگو که توسط گروه های مسلح مختلف کنترل می شود ، دسترسی می یابد که در آن کودکان به مدت چند روز در تونل های باریک معدن کار می کنند تا حفاری کنند مواد معدنی که در تلفن های ما به کار می رود.

پس از بازدید از معدن فرانک Poulsen تلاش می کند تا با مسئولین نوکیا، بزرگترین شرکت سازنده تلفن همراه در جهان، صحبت کند. فرانک Poulsen می خواهد آنها تضمین کنند که مواد معدنی خود را از کنگو خرید نمی کنند و در نتیجه هزینه های جنگ را تامین نمی کنند. نوکیا نمی تواند این تضمین را بدهد.

موبایل خونین مستندی است درباره مسئولیتهای ما درقبال جنگ کنگو و نیز مسئولیت اجتماعی شرکتهای ساخت گوشی تلفن همراه.

دانلود مستند Blood In The Mobile

20 بهمن 1392