h بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر

بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر

بیشترین بارش باران در 250 سال اخیر در انگلیس+تصاویر

شبکه اسکای‌نیوز، آژانس محیط‌زیست انگلیس اعلام کرده است که به زودی موج جدیدی از بارندگی و طوفان بخش‌هایی وسیعی از این کشور را فرا‌می‌گیرد.

این در حالی است که به سبب بارندگی‌های هفته قبل همچنان ساکنان بخش‌هایی از انگلیس با مشکل قطع برق و همچنین مسدود بودن راه‌ها به دلیل آب‌گرفتگی مواجه هستند.

بنا بر اعلام آژانس محیط‌زیست انگلیس سامانه جدید بارندگی از جنوب غرب وارد این کشور می‌شود و می‌تواند بادهایی با سرعت 130 کیلومتر در ساعت را با خود به همراه داشته باشد.

به نوشته اسکای‌نیوز ورود این سامانه هوای ناآرام می‌تواند وضعیت بحرانی برخی مناطق که طوفان هفته قبل آن‌ها را درنوردیده را تشدید کند. طوفان قبلی علاوه بر خسارات سنگین، در برخی روستاها مردم را به تخلیه منازل وادار کرد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که ماه گذشته میلادی پرباران‌ترین ژانویه 250 سال اخیر انگلیس بوده است.

با وجود آنکه «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس وعده جبران خسارات و کمک حداکثری به مناطق آسیب‌دیده را داده، انتقادات زیادی از عملکرد دولت انگلیس در برابر طوفان‌های اخیر مطرح شده است. «لورد اسمیث» رئیس آژانس محیط‌زیست نیز به شدت برای عذرخواهی تحت فشار است، اما تاکنون از این کار سر باز زده است.

در حال حاضر بیش از 180 هشدار سیل برای مناطق مختلف انگلیس صادر شده و ساکنان جنوب این کشور خود را برای رویارویی با موج تازه بارندگی‌ها آماده می‌کنند.

 
19 بهمن 1392