h لابی صهیونیستی سنا آمریکا عقب نشینی کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

لابی صهیونیستی سنا آمریکا عقب نشینی کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,لابی صهیونیستی سنا آمریکا عقب نشینی کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,لابی صهیونیستی سنا آمریکا عقب نشینی کرد

لابی صهیونیستی سنا آمریکا عقب نشینی کرد

ایپک از رابرت منندز، سناتور دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی، به خاطر تلاش‌هایش برای تحت فشار گذاشتن ایران تشکر کرده و گفته است طرفدار این موضع است که تصویب تحریم‌های جدیدی علیه ایران باید از حمایت هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بهره‌مند باشد و بهتر است در مقطع کنونی این طرح در کنگره مطرح نشود.

ایپک گفته است همچنان و تا برچیده شدن برنامه هسته‌ای ایران با دولت و کنگره آمریکا در ارتباط خواهد بود.

به گزارش بی بی سی فارسی(BBC Persian)، در هفته‌های اخیر شماری از اعضای کنگره آمریکا برای تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران تلاش‌هایی کردند. به دنبال این تلاش‌ها، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، تهدید کرد که در صورت تصویب تحریم‌های جدید در کنگره، این تحریم‌ها را وتو خواهد کرد.

مقام‌‌های دولت آمریکا می‌گویند به دنبال توافق ژنو، فرصتی برای حل اختلاف‌ها در برنامه هسته‌ای ایران فراهم شده و تحریم‌های تازه این فرصت را از میان می‌برد.

بنا به بخشی از توافق ژنو، ایالات متحده و اتحادیه اروپا دست کم شش ماه تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران را تشدید نخواهند کرد.

اسرائیل تنها دولتی است که به شکلی تند با توافق ایران و کشورهای ۱+۵ مخالفت کرده و آن را خطری برای موجودیت خود دانسته است.

19 بهمن 1392