h متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده !

متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده !

متلک بازیکن سابق استقلال به علی فتح الله زاده !

علی سامره در گفت‌وگو با فارس، در خصوص خبر خداحافظی‌اش از فوتبال گفت: بله این خبر صحت دارد و من هفته گذشته برای همیشه از فوتبالم رفتم اما اینکه خیلی‌ها می‌گویند چرا بی‌سر و صدا این اتفاق افتاده باید بگویم به این دلیل است که نوع مدیریتی فوتبال آنقدر منفی است که متأسفانه برای اکثریت فوتبالیست‌ها احترام قائل نیستند و من هم به همین دلیل خیلی راحت فوتبال را کنار گذاشتم.

وی ادامه داد: شما ببینید با مهدی مهدوی‌کیا چه کار کردند و او چطور با فوتبال خداحافظی کرد و خیلی راحت آن را ماستمالی کردند و یا ببینید فرهاد مجیدی چطور از فوتبال کنار رفت و خیلی‌های دیگر که الان در ذهن من نیست. این به این دلیل است که ما در فوتبالمان سیستم نداریم و مدیران باشگاه‌های ما اکثرا ورزشی نیستند و برای وقت‌گذرانی به فوتبال می‌آیند. آنها کارهای روتین یک باشگاه را فقط انجام می‌دهند و چون عاشق فوتبال نیستند و بر اثر دست روزگار و روابط مدیر فوتبال می‌شوند نمی‌دانند که چطور باید با یک فوتبالیست برخورد کرد.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه استقلال گفت: من از فوتبال رفتم و از ما گذشت اما در آینده هر بازیکنی که بخواهد از فوتبال خداحافظی کند باز هم دچار چنین شرایطی می‌شود و چون ما قاعده کلی و سیستمی در این باره نداریم این قضیه باز هم تکرار خواهد شد. فوتبالیست‌ها چون بیمه ندارند بعد از فوتبال خیلی راحت فراموش می‌شوند و اگر بتوانند خودشان را از طریق مدیریت و یا مربیگری به فوتبال وصل کنند باز هم نامشان به میان می‌آید. اگر مدیران ما فوتبالی بودند می‌دانستند که چطور برای فوتبالیست می‌توان بازی خداحافظی در نظر گرفت. مدیران فوتبالی ما یا آنقدر قوی هستند که کسی نمی‌تواند آنها را جابه‌جا کند و یا آنقدر ضعیف که سالی 5 بار تغییر می‌کنند.

وی ادامه داد: البته من از باشگاه پروجا که یک سال در آن بازی کردم انتظاری ندارم چون این موضوع برای آنها تعریف شده نیست که برای بازیکنی که یک سال آنجا بوده بازی خداحافظی بگیرند اما من سال‌های زیادی در ایران در استقلال و تیم‌های کرمانی بازی کردم.

سامره در پایان درباره اینکه در آینده فوتبالی‌اش چه اتفاقاتی خواهد افتاد، تصریح کرد: خوشبختانه دو کلاس مربیگری را پشت سر گذاشتم و تا قبل از شروع سال 93 مدرک B مربیگری را هم خواهم گرفت و اگر خدا بخواهد از سال آینده وارد جرگه مربیگری که هدف من است خواهم شد.

19 بهمن 1392