h دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس

دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس

دلال سرویس جاسوسی انگلیس در ایران کیست ؟/عکس

پایگاه اطلاع رسانی «رادیو کوچه» که تحت مدیریت اردوان روزبه (روزنامه نگار فراری) اداره می شود، در مطلبی با عنوان "دیپلمات‌های دلال، بازوی پنهان سیاست خارجی بریتانیا" نوشت: با توجه به دگرگونی‌هایی که در همه زمینه‌ها در جهان امروز پیش آمده است، دولت بریتانیا دیگر نمی‌تواند با بهره‌گیری از روش‌های استعماری و استثماری کهنه خود، سیاست‌های خارجی خود را پیش برد. از این‌رو، دولت بریتانیا روش تازه‌ای را پیش گرفته است، روشی که از یکسو، هم پول‌ساز(!) باشد، و از سوی دیگر، بتواند راه فرار از مسوولیت‌های حقوقی و اخلاقی دولت فخیمه(!) بریتانیا را در برابر افکار عمومی جهانیان و دادگاه‌های بین‌المللی فراهم کند.

نویسنده مطلب در تشریح شیوه جدید استعمارگر پیر در به بندکشی سایر ملل می افزاید: در چند سال گذشته برخی از سیاست‌مداران پیشین انگلیسی، وزرا، سفرا و دیپلمات‌های بازنشسته این کشور، دفترهای مشاوره خصوصی باز کرده‌اند و در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی، به مشتریان خود که بیش‌تر آنان در خاورمیانه دارای منافعی می‌باشند، مشاوره می‌فروشند. برخی دیگر از مسئولین پیشین سیاست خارجی بریتانیا ترجیح داده‌اند به جای باز کردن دفتر شخصی، به استخدام شرکت‌های مشاوره همکاران خود درآیند.

جالبترین بخش این نوشته اما آنجایی است که نگارنده با نام بردن از “جک استراو” وزیر خارجه پیشین روباه پیر، وی را در رسته جاسوسان زبده ام.آی.سیکس محسوب نموده و ادامه می دهد: جک استراو، وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، که هم اکنون نماینده پارلمان می‌باشد، علاقه بسیاری به ایران پیدا کرده است. جک استراو گفته است که مایل نیست در دور آینده خود را کاندیدای نمایندگی پارلمان نماید. به نظر می‌رسد که جک استراو در آینده نزدیک دفتر مشاوره خود را برپا کند و با توجه به دوستان مهمی که در ایران دارد، می‌تواند نقش بسیار فعالی را در زمینه دلالی سیاسی و اقتصادی در رابطه با جمهوری اسلامی و غرب بازی کند. دولت بریتانیا می‌تواند اطلاعاتی را که از راه جاسوسی [از طریق جک استراو] به دست می‌آورد در اختیار این دفتر‌های مشاوره بگذارد تا در پیش‌برد اهداف این دفتر‌ها موثر باشد.

مهرورزی نوشت: افشاگری فوق درحالی صورت می پذیرد که نامبرده طی هفته های گذشته، در ظاهر هیأت پارلمانی نمایندگان انگلستان به ایران سفر داشته که مع الأسف با استقبال زایدالوصف مقامات دولت تدبیر و امید نیز همراه بوده است!

در این میان شایسته است تا با حساسیتی مضاعف، سفرهای متعدد و صدالبته مشکوک مقامات دولت های غربی بالاخص اتباع استعمارگر پیر را دنبال نموده و مانع از اجرای عملیات شوم این دست نوچه های اطلاعاتی در کشورمان شویم.

19 بهمن 1392