h بیل کلینتون هم به با تحریم جدید علیه ایران مخالفت کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بیل کلینتون هم به با تحریم جدید علیه ایران مخالفت کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بیل کلینتون هم به با تحریم جدید علیه ایران مخالفت کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بیل کلینتون هم به با تحریم جدید علیه ایران مخالفت کرد

بیل کلینتون هم به با تحریم جدید علیه ایران مخالفت کرد

مجله پولتیکو، چاپ آمریکا، در یادداشتی خبر داد "بیل کلینتون" در جلسه ای اختصاصی با سناتورهای کنگره آمریکا گفته نباید شانس هر گونه پیشرفت احتمالی در این مذاکرات را نادیده گرفت.

پولیتیکو اعلام کرد چند نفر از حاضران در این جلسه خصوصی، در مورد محتوای گفته‌های کلینتون به این مجله اطمینان داده‌اند.

بیل کلینتون از با نفوذترین سیاستمداران فعلی آمریکاست و حمایت او از باراک اوباما در مخالفت با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، می تواند اطمینان خاطری برای کاخ سفید تلقی شود.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در هفته‌های گذشته صراحتا اعلام کرده که با وضع هرگونه تحریم جدیدی علیه ایران در مدت زمانی که مذاکرات هسته‌ای با تهران در حال انجام است، مخالف است و در صورت تصویب چنین تحریم‌هایی، آن را وتو خواهد کرد.

با وجود این، در سالی که دموکرات‌ها به رقابت‌های انتخابات کنگره آمریکا دل بسته‌اند، اوباما از رویارویی مستقیم با نمایندگان مجالس این کشور پرهیز می‌کند و به همین علت، حمایت بیل کلینتون از جایگاه کاخ‌سفید درباره مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵+۱می‌تواند به کاهش اصطکاک‌ها میان دولت و کنگره کمک کند.

با این حال، بسیاری از جمهوریخواهان در کنگره آمریکا و بعضی از سناتورهای دموکرات نسبت به نتیجه مذاکرات هسته‌ای و اجرای توافق ژنو بدبین‌اند و معتقدند تصویب تحریم‌های جدید می‌تواند ایران را وادار به توقف برنامه هسته‌ای کند.

همزمان، ایران علاوه بر صلح‌آمیز خواندن برنامه هسته‌ای خود بارها اعلام کرده تحریم‌ها و استفاده از آنچه تهران "زبان زور و تهدید" می‌خواند، نمی تواند این کشور را وادار به چشم‌پوشی از "حق قانونی این کشور در استفاده از دانش هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز" کند.

18 بهمن 1392