h واکنش افخم به تحریم اخیر آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش افخم به تحریم اخیر آمریکا ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش افخم به تحریم اخیر آمریکا ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش افخم به تحریم اخیر آمریکا

واکنش افخم به تحریم اخیر آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به تکرار ادعاهای وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: مقامات آمریکایی در حالی که باید به دنبال جلب اعتماد افکار عمومی ایرانیان در قبال رویکرد خصمانه چند دهه گذشته خود باشند ظاهرا همچنان بر نگاه غیرواقع بینانه و متوهم خود درقبال جمهوری اسلامی ایران اصرار دارند. افخم افزود: در حالی که تنها چند روز به آغاز دور جدید مذاکرات باقی مانده است این گونه اظهارات فضای مثبت ایجاد شده بین ایران و 1+5 را تیره می سازد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ایستادگی جمهوری اسلامی ایران بر حقوق مسلم و مواضع اصولی خود و عقب نشینی نکردن از آن، به طرف آمریکایی توصیه نمود از توهم ایجاد فشار به جمهوری اسلامی ایران برای تغییر در مواضع هسته ای خود دست بکشد و مسیر آزموده شده را مجددا طی نکند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به برنامه سفر هیات های سیاسی و اقتصادی به تهران گفت: لازم است مقامات آمریکایی بدور از تعصب و یک جانبه نگری با نگاه جدی به محیط بین الملل و تحولات شکل گرفته در آن با واقعیت های قرن بیست و یکم کنار آمده و از تلاش های خصمانه علیه ملت ایران دست بردارند.

وی درخصوص تحریم اخیر آمریکا علیه اشخاص و شرکتهای ایرانی و شرکتهای طرف معامله با ایران گفت: اقدام دولت آمریکا نمونه ای دیگر از سوء نیت این کشور در آستانه مذاکرات آینده و نشانگر این واقعیت است که آمریکا تلاش دارد قبل از دور جدید مذاکرات فضای منفی جدیدی را بر مذاکرات تحمیل کند.

وی افزود: این اقدام نه تنها با شکست روبرو خواهد شد بلکه اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت. منبع: واحد مرکزی خبر

18 بهمن 1392