h رشد طلاق در انگلیس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رشد طلاق در انگلیس ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رشد طلاق در انگلیس ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رشد طلاق در انگلیس

رشد طلاق در انگلیس

به گزارش ظهور12 به نقل از ایرنا، اداره آمارهای ملی انگلیس اعلام کرد: در سال 2012 میلادی بیش از 118 هزار فقره طلاق در انگلیس و ولز به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن نیم درصد افزایش یافته است.

همچنین در سال 2010 میلادی تعداد طلاق های ثبت شده در انگلیس و ولز حدود پنج درصد افزایش داشته است. گزارش اخیر اداره آمارهای ملی انگلیس میزان طلاق در اسکاتلند و ایرلندشمالی را در بر نمی گیرد.

بر اساس این گزارش در سال 2012 میلادی در هر ساعت تقریبا 13 طلاق به ثبت رسید که نیمی از آنها مربوط به جدایی زوج های جوان (با کمتر از 10 سال سابقه ازدواج) بوده است.

اداره آمارهای ملی انگلیس تایید کرده است که روند افزایش نرخ طلاق طی سال های اخیر با نظریه ای که مشکلات ناشی از رکود اقتصادی را یکی از دلایل جدایی زوج ها می داند، همخوانی دارد.

ˈمریلین استاوˈ یک وکیل فعال در دعاوی خانوادگی به ˈبی بی سیˈ گفته است که وضعیت اقتصادی نقش کلیدی در افزایش نرخ طلاق دارد.

وی افزوده است: زوج ها معمولا در شرایط دشوار اقتصادی به رغم تلاش فزاینده نمی توانند مشکلات خود را حل و فصل کنند و به همین دلیل چاره را در جدایی می بینند.

ˈروت ساوترلندˈ یک کارشناس دیگر معتقد است که در شرایط دشوار اقتصادی انتظار می رود حدود دو سوم ازدواج ها به طلاق منجر شود.

اقتصاد انگلیس پس از حدود چهار سال رکود، بتازگی رشد بطئی خود را آغاز کرده است.

18 بهمن 1392