h رئیس هلال احمر در بحران برف در شمال به سوئیس رفت! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رئیس هلال احمر در بحران برف در شمال به سوئیس رفت!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رئیس هلال احمر در بحران برف در شمال به سوئیس رفت!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رئیس هلال احمر در بحران برف در شمال به سوئیس رفت!

رئیس هلال احمر در بحران برف در شمال به سوئیس رفت!

نشست فوق‌العاده هیات حاکمه فدراسیون جمعیت‌های بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر پنجم تا هفتم فوریه با حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، رئیس کمیسیون مالی، نواب رئیس و رئیسان 20 جمعیت ملی برگزار می شود. به گزارش دانا در پی بارش برف سنگین در استان های شمالی کشور، بویژه در گیلان و مازندران، مسئولان در دستگاه‌های مختلف دستورهای ویژه برای کمک رسانی به این مناطق را صادر کردند.

رئیس جمهور هم وزرای نیرو و راه و شهرسازی را موظف کرد تا هرچه سریع تر برای تامین آب، برق و وسایل گرمایشی و ارائه خدمات به مناطق بحرانی اقدام کنند. در برخی از مناطق شمال ایران تا دو متر برف باریده و آب و برق و گاز در برخی شهرها و روستاهای گیلان و مازندران قطع شده است. در همین رابطه با خبر شدیم محمد فرهادی، رئیس جمعیت هلال احمر ایران برای شرکت در نشست فوق‌العاده هیات حاکمه فدراسیون جمعیت‌های هلال احمر روز گذشته عازم ژنو شد.

نشست فوق‌العاده هیات حاکمه فدراسیون جمعیت‌های بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر پنجم تا هفتم فوریه با حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال‌احمر، رئیس کمیسیون مالی، نواب رئیس و رئیسان 20 جمعیت ملی برگزار می شود.

قطعا در شرایطی که مردم نیازمند کمک هستند هلال احمر اولین نهاد و سازمانی است که باید وارد عمل شود تا به مردم کمک کند، در حال حاضر که علاوه بر مسئولان مختلف نیروهای نظامی و ارتش هم وارد میدان شده اند تا هر چه سریعتر کمک رسانی به مناطق برف‌زده صورت بگیرد جای تعجب دارد که رئیس سازمان هلال احمر به جای حضور در مناطق برف زده به سوئیس رفته.

قطعا این سوال برای افکار عمومی مطرح خواهد شد که نجات مردم در مناطق برف زده مهم‌تر است یا حضور در یک اجالاس در سوئیس‌؛ حداقل انتظاری که از آقای فرهادی می رفت این بود که به صورت نمادین از عزیمت به سوئیس خودداری می کرد و با حضور در مناطق برف‌زده باعث دلگرمی مردم می شد.

17 بهمن 1392