h دولت: از سپاه و بسیج متشکریم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دولت: از سپاه و بسیج متشکریم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دولت: از سپاه و بسیج متشکریم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دولت: از سپاه و بسیج متشکریم

دولت: از سپاه و بسیج متشکریم

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم در حاشیه حضور در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان، در جمع خبرنگاران پارلمانی در پاسخ به سوالی در خصوص استعفای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور گفت «این موضوع صحت ندارد».

وی همچنین حضور محمدعلی نجفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور را رد کرد.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا دولت در امدادرسانی به مناطق برف زده شمال کشور کمی دیر وارد عمل نشد، گفت: دوستان اجرایی همان لحظات اول در استان فعال بودند، از استان‌های معین و همجوار نیز استفاده شد موارد تن‌خواه با فوریت در اختیار استانداران دو استان (مازندران و گیلان) قرار گرفت.

وی اضافه کرد: مرتباً با استانداران برای مسائل مالی در تماسیم، دو وزیر نیز روزهای نخستین در منطقه حضور پیدا کردند و همکاری‌ها بسیار صمیمانه بود.

نوبخت گفت: امدادرسانی به نحو شایسته‌ای در حال انجام است و باید نهایت تلاش‌مان را بکنیم تا خسارت‌هایی که به بخش کشاورزی و صنعت وارد شد را برآورد کرده و منابع لازم را برای جبرانش بدهیم.

نوبخت با اشاره به اینکه بارش سنگین برف در بسیاری از کشورهای جهان رخ می‌دهد، تصریح کرد: این مسئله در تمام دنیا اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ های اجرایی از همان لحظات اول بارش برف در استان‌های گیلان و مازندران از امکانات خود استفاده کردند اظهار داشت: البته از امکانات استان‌های همجوار نیز برای امدادرسانی استفاده شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در توضیحات بیشتری در خصوص امدادرسانی به استان‌های برف‌گیر شمالی کشور اظهار داشت: همه مسئولین دو استان از لحظه اول بالای سر کار بودند و تمامی امکانات را نه تنها از استان بلکه از سایر استان‌ها نیز بسیج کردند و به نظر نمی‌رسد که قصوری در این زمینه باشد. زیرا اگر قصوری بود ما با دستگاه‌‌های اجرایی قاصر در خدمت‌رسانی به مردم برخورد خواهیم کرد.

نوبخت اضافه کرد: باید به دستگاه‌ها خداقوت بگوییم و از این زحماتی که کشیدند باید قدردانی کنیم، البته مردم دو استان نیز باید تشکر کنیم که همکاری خوب و صمیمانه‌ای داشتند.

از نیروهای مسلح من جمله سپاه، بسیج و ارتش هم باید قدردانی کنیم.

وی در همین زمینه گفت: در این قضیه نشان داده شد اگر اتفاقی در کشور بیفتد همه ظرفیت‌های نظام به رفع آن مشکل در کنار مردم می‌پردازند.

نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تمهیدات دولت برای بارش در استان گیلان که بوده است، گفت: اکنون از یک مصاحبه مطبوعاتی بازمی‌گردم که در آن راجع به چگونگی امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده از بارش سنگین برف در استان‌های گیلان و مازندران و چگونگی امدادرسانی به آن مناطق و همچنین ادامه توزیع سبد کالا اطلاع‌رسانی مشروحی صورت گرفت.

وی اضافه کرد: آقای ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت این توضیح را انجام می‌دهند مأمور شدند که اطلاع‌رسانی این کار را انجام دهند و به سرعت نواقص موجود در این کار بسیار ارزشمند و مهم را آسیب‌شناسی کنند تا این اقدام مناسب که باید استمرار پیدا کند به دست مردم برسد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اظهارات وندی شرمن در زمینه توزیع سبد کالا گفت: ما نسبت به آثار سوء به وجود آمده از تحریم‌ها در اقتصادمان مقاوم هستیم مانند هشت سال دفاع مقدس که دشمنان‌مان را در یورش نظامی پشیمان کردیم، البته خسارات جانی و تخریب مناطق جنگ زده را داشتیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور همچنین تصریح کرد: اگر دشمنان تصور کنند با یورش‌های اقتصادی می‌توانند ملت ایران را از پای دربیاورند این موضوع نشان می‌دهد که آنها افراد کندذهنی هستند که حافظه تاریخی‌شان ضعیف است؛ ما رویین‌تن نیستیم همانطور که در جنگ و خسارات ناشی از بمباران‌ها آسیب‌هایی به ما وارد شد اما در این تحریم اقتصادی که تمام دنیا وارد شد نباید تصور کنند که می‌توانند ملت ایران را در مسیر خود مأیوس کنند.

16 بهمن 1392