h جدول آمار نیروهای خارجی در سوریه - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جدول آمار نیروهای خارجی در سوریه,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جدول آمار نیروهای خارجی در سوریه,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جدول آمار نیروهای خارجی در سوریه

جدول آمار نیروهای خارجی در سوریه

طبق گزارش سایت های مخالفین و طرفداران دولت سوریه نیروهای خارجی که هم اکنون در سوریه مشغول جنگ مسلحانه با دولت سوریه هستند از کشورهای گوناگونی جمع شده اند که در این میان بیشترین نیروی شورشی از چچن وارد سوریه شده است و بیشترین کشته مربوط به عربستان است.

به گزارش فرهنگ نیوز، آخرین آمارها نشان دهنده آن است که نیروهای شورشی در سوریه از 87 کشور جهان گردهم آمده اند، در این میان بیشترین نیرو مربوط به تکفیری های چچن است که 14 هزار نیروی شورشی را به خاک سوریه اعزام کرده است. بعد از چچن، عربستان با 12 هزار نیروی شورشی مقام دوم را از لحاظ تعداد تکفیری مهاجر به خود اختصاص داده است.

در این بین بعضی از اعداد جالب توجه است، حضور نزدیک به 5 هزار نیرو از فلسطین که از گروه های غزه، حماس و المخیمات است و همچنین حضور 9000 نفر شورشی از لبنان در خاک سوریه جز این موارد است.

در میان کشورهای همسایه با سوریه، 11 هزار شورشی اعزامی از عراق، مرزهای شرقی و جنوب شرقی سوریه را به شدت نا امن کرده است. این امر وقتی تشدید می شود که از مرز عراق و اردن حدود 12 هزار نیروی شورشی عربستانی وارد خاک سوریه شده اند. در نیمه شمالی نیز همسایگی سوریه با ترکیه و ورود 5600 شورشی که تعدادی از آنها نظامی و آموزش دیده هستند نا امنی بیشتر مناطق شمالی را دامن زده است.

اکثر شورشیان غیرهم مرز با سوریه از کشورهای افریقایی به سوریه عزیمت کرده اند که در این میان کشور لیبی با 4400 نفر و تونس با 4000 نفر و مصر با 2600 نفر بیشترین نیرو را از خاک آفریقا عازم سوریه کرده اند.

بیشترین زن کشته شده از کشور تونس است که با توجه به فتوای جهادنکاح و لبیک گفتن زنان تونسی به این فتوا که اعتراض مسئولین تونسی را نیز در پی داشت این تعداد کشته طبیعی است.

در جدول زیر آمار نیروهای خارجی در سوریه از 20 کشور را به تفکیک کشورشان و وضعیتشان در سوریه می توانید مشاهده نمایید.

16 بهمن 1392