h انتقاد آیت‌الله مکارم از جشنواره فجر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انتقاد آیت‌الله مکارم از جشنواره فجر ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انتقاد آیت‌الله مکارم از جشنواره فجر ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انتقاد آیت‌الله مکارم از جشنواره فجر

انتقاد آیت‌الله مکارم از جشنواره فجر

به گزارش ظهور12 به نقل از مشرق - آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در جلسه خارج از فقه خود در مسجد اعظم حرم مطهر حضرت معصومه (س)، با اشاره به فراگیری و علم آموزی در جامعه اظهار کرد: زمان و مکانی برای علم آموزی وجود ندارد و باید علم را در همه جا فرا گرفت.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: انسان به وسیله پرسش می‌تواند از کشف جهان آگاهی پیدا کند، قسمت مهم پرسش، پرسش از علما و آگاهان است و مردم درباره اصول و فروع دین باید سئوال بپرسند زیرا که خداوند جواب تمام سئوالات ذهن انسان را داده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در زمان انقلاب در سخنرانی‌ها جوانان سئوالات خود را می‌پرسیدند، عنوان کرد: جوانان بدون هیچ‌گونه ترسی سئوال خود را می‌پرسیدند و ما هم جواب می‌دادیم زیرا که خداوند جواب تمام سئوالات را داده است.

مرجع تقلید شیعیان جهان خاطر‌نشان کرد: انسان‌ها از سئوال کردن نباید خجالت بکشند و خداوند پاداشی را برای سئوال کنندگان و پاسخ دهنده‌ها قرار داده است، این از کرامت خداوند است که پاسخ تمام سئوالات انسان‌ها را در قرآن کریم به انسان داده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به وحدت جامعه در میان ملت ایران عنوان کرد: مردم در شرایط حساسی که جامعه دچار آن است وحدت میان خود را حفظ کنند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: برخی از مردم تنها به جشنواره فیلم فجر بها می‌دهند که این عمل آن‌ها اشتباه است، باید مسئولان ابعاد سیاسی انقلاب را به مردم بشناسند و از طرفی توجه به برخی از فیلم‌ها که هیچ‌گونه جنبه انقلابی ندارد اشتباهی بسیار بزرگ است.

16 بهمن 1392