h افرادی که نباید مو بکارند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افرادی که نباید مو بکارند ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افرادی که نباید مو بکارند ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افرادی که نباید مو بکارند

افرادی که نباید مو بکارند

به گزارش ظهور12، سید مسعود داوودی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مهم‌ترین و شایع‌ترین ریزش مو، نوع ارثی یا تیپ مردانه است که تحت تاثیر هورمون مردانه به نام تستسترون است که به مقدار بیشتر در آقایان و کمتر در خانم‌ها مشاهده می‌شود.

وی در ادامه گفت: در این نوع ریزش، مو‌ها یواش یواش کوتاه و نازک‌تر می‌شوند و زود‌تر از موقع طبیعی می‌ریزد که در نتیجه و به تدریج به خصوص در آقایان منجر به طاسی کامل می‌شود.

داوودی با بیان اینکه وقتی آن منطقه را با ذره بین مشاهده می‌کنیم موهایی به شکل کرک می‌بینیم، اظهار داشت: این موهای کرکی پوشش کافی روی پوست سر ایجاد نمی‌کنند و نازک و بور هستند که منظره طاس را نمایان می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به ای‌که چون هورمون مردانه در خانم‌ها کمتر است، اظهار داشت: به همین دلیل در خانم‌ها هیچگاه طاسی مطلق نداریم و به‌‌ همان شکل کم پشت شدن مو دیده می‌شود که به هر حال خوشایند نیست.

وی به درمان این نوع ریزش مو با تجویز داروهای ضد هورمون مردانه اشاره و تصریح کرد: تجویز این دارو‌ها در آقایان محدودیت دارد، زیرا هورمون مردانه را خنثی می‌کند و عوارض دارد ولی در خانم‌ها ایجاد نمی‌کند و قابل پیشنهاد است.

این متخصص پوست و مو با اشاره به تجویز هورمون مردانه برای خانم‌ها اشاره کرد و افزود: چون این دارو‌ها، هورمون مردانه را در بدن خانم‌ها خنثی می‌کنند وبا فیزیولوژی بدن تضاد ندارد، جای امیدواری است که در درمان موثر باشد و همچنین داروهایی به شکل موضعی و خوردنی هم در خانم‌ها و هم در آقایان ریزش مو را می‌توان کنترل کند.

وی با بیان مقاوم بودن به درمان که بیشتر در آقایان اتفاق می‌افتد گفت: در این شرایط قدم بعدی کاشت مو است که در آقایان نتیجه ظاهری بهتر ایجاد می‌شود و خانم‌ها سخت‌تر نتیجه می‌گیرند.

وی به دلیل نتیجه بهتر کاشت مو در آقایان اشاره کرد و افزود: زیرا در آقایان قسمتی از مو‌ها که باقی مانده از تراکم و حجم خوبی برخوردار است و از آن مو‌ها می‌توان برای کاشت استفاده کرد ولی در خانم‌ها چون تمام پوست سر کم پشت است، نمی‌توان موهای متراکم برای کاشت پیدا کرد و در شرایط خاصی به خانم‌ها پیشنهاد می‌شود.

15 بهمن 1392