h قیمت اینترنت 20درصد کاهش میابد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت اینترنت 20درصد کاهش میابد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت اینترنت 20درصد کاهش میابد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت اینترنت 20درصد کاهش میابد

قیمت اینترنت 20درصد کاهش میابد

به گزارش ظهور12 به نقل از خبرگزاری فارس ،محمود واعظی در حاشیه افتتاح مراکز مانیتورینگ فضای فرکانسی کشور در قزوین در نشست خبری با اشاره به سیاست‌های جدی این وزارتخانه برای ساماندهی تداخل فرکانسی در مرزهای کشور اظهار داشت: در این زمینه اقدامات مختلفی انجام شده و با برخی کشورها تفاهم‌نامه‌هایی برای رفع هم‌پوشانی و تداخل‌های فرکانسی امضا کردیم.

وی افزود: ماه گذشته نیز در اجلاسی در کشور آذربایجان توافقات خوبی در ارتباط با هماهنگی‌های فرکانسی کشورهای همسایه صورت گرفته است و در این راستا قصد داریم از یک سو تجهیزات باند فرکانسی را در داخل کشور تقویت کنیم و از طرفی فرکانس‌های مزاحم و مداخله‌گر را شناسایی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: طبق وعده‌ای که داده بودم کاهش قیمت اینترنت را در دستور کار قرار داده‌ایم و بر این اساس با جلسات مختلف برگزار شده با ارائه‌کنندگان اینترنت به توافقاتی رسیدیم.

واعظی ادامه داد: از این رو مقرر شده است شرکت ارتباطات زیرساخت بیش از 35 درصد در پهنای باند اینترنت تخفیف دهد و با توجه به هزینه‌های مخابرات و شرکت‌های اینترنتی در نهایت آنچه که به دست مصرف‌کننده نهایی می‌رسد با 20 درصد کاهش قیمت همراه خواهد بود.

وی تصریح کرد: این آئین‌نامه هفته آینده به شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت ابلاغ می‌شود و قبل از پایان سال جاری کاربر نهایی در هزینه اینترنت با دانلود حجمی می‌تواند 20 درصد کاهش قیمت داشته باشد و در این تعرفه‌گذاری تمامی فاکتورهای ارائه سرویس نهایی به اپراتورها دیده شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: خوشبختانه در کشور پروژه عظیم شبکه فیبرنوری با 52 هزار کیلومتر پوشش وجود دارد و هم‌اکنون نیز 22 هزار و 500 کیلومتر فیبرنوری به این شبکه اضافه خواهد شد.

واعظی تأکید کرد: استفاده از فیبر امنیت بسیار بالایی دارد و تلاش می‌شود تا جایی که امکان داریم برای برقراری ارتباطات از شبکه فیبر نوری استفاده کنیم و در جاهایی که اطلاعات و داده‌ها از امنیت و حساسیت برخوردار نیست از ماهواره استفاده خواهیم کرد.

وی در مورد سیاست‌های این وزارتخانه برای فیلترینگ گفت: فیلترینگ ارتباطی به وزارت ارتباطات ندارد ما یک عضو از 13 عضو کمیته تعیین مصادیق هستیم و 6 نفر از این 13 عضو متعلق به دولت هستند.

واعظی افزود: با هماهنگی که بین وزرا داشتیم و جلسه‌ای که با افراد اصلی کارگروه تعیین مصادیق صورت گرفته، سیاستمان را در این زمینه اعلام کرده‌ایم؛ به این معنی که دولت موافق است آن دسته از سایت‌هایی که مخرب هستند و خانواده‌ها به دنبال این هستند که فیلتر شود با پیاده‌سازی فیلترینگ هوشمند، فیلتر شود و سایت‌های علمی آموزشی که کاربران به دسترسی آن نیاز دارند، فیلتر نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد سیاست فیلترینگ فیس‌بوک نیز گفت: فیلتر فیس‌بوک تصمیمی است که قبل از دولت ما گرفته شده است و اینکه آیا کمیته تعیین مصادیق در این زمینه به گذشته برمی‌گردد یا خیر، ما نباید پاسخگو باشیم.

وی در مورد سرعت پایین اینترنت در کشور افزود: هدفمان این است که بستری فراهم کنیم تا اینترنت پرسرعت و باکیفیت به مردم ارائه شود. در پنج ماه اخیر کارهای موقتی صورت گرفته است که امیدواریم تا هشت ماه آینده بتوانیم پهنای باند اینترنت بین‌الملل را به دو برابر افزایش دهیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز اعلام می‌کنیم محدودیتی در ارائه پهنای باند به شرکت‌های اینترنتی نداریم و در این زمینه کاربران نباید در نوبت دریافت اینترنت بمانند.

واعظی یادآور شد: همچنین از دو هفته قبل ابلاغ کرده‌ایم که ارائه اینترنت با ضریب اشتراک یک به هشت را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد تا در این زمینه تخلفی صورت نگیرد.

واعظی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌های مختلف در گذشته برای فعالیت خودشان از فضای فرکانسی کشور استفاده می‌کردند، گفت: هم اکنون به دنبال ساماندهی فضای فرکانسی کشور در شهرهای مختلف هستیم و دستگاه‌ها موظف هستند تنها از فرکانس‌های مجاز استفاده کنند و در این راستا آنچه امروز در سراسر کشور به عنوان مرکز مانیتورینگ افتتاح شد در جهت شناسایی پارازیت‌ها و فرکانس‌های مخرب عمل خواهد کرد.

وی در همین حال از تشکیل کمیته بررسی پارازیت‌ها در این وزارتخانه به ریاست معاون وزیر ارتباطات و حضور معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و نیز معاونان سازمان انرژی اتمی و سازمان محیط زیست خبر داد و خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این کمیته در زمان‌های مختلف در سطح تهران و شهرها امواج الکترومغناطیسی و پارازیت‌ها و تشعشعات را اندازه‌گیری کرده و کارهای فنی را انجام می‌دهند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر این است که اگر این تشعشعات در هر جایی به هر نسبتی برای سلامتی مضر باشد با آن برخورد شود.

وی درباره قطع خطوط ارتباطی در برخی مناطق غربی مازندران افزود: مراکز بزرگ ارتباطی کشور با ژنراتور کار می‌کنند و قطع برق در این مناطق سبب قطع ژنراتور می‌شود از طرفی برخی دستگاه‌های BTS در روستاها و مناطق کوچک با باتری کار می‌کنند که به دلیل قطع برق خطوط مخابراتی در این مناطق نیز قطع شده است.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور دستور پیگیری این موضوع را داده‌اند، گفت: با وزیر نیرو مذاکراتی داشتیم و کمیته بحران وزارت ارتباطات نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

14 بهمن 1392