h نامه زنان سعودی به مفتی کل عربستان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نامه زنان سعودی به مفتی کل عربستان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, نامه زنان سعودی به مفتی کل عربستان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, نامه زنان سعودی به مفتی کل عربستان

نامه زنان سعودی به مفتی کل عربستان

به گزارش ظهور12ق، روزنامه "الحیات" چاپ لندن به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «تعدادی از زنان عربستانی فعال در زمینه حقوق بشر با فرستادن نامه ای به دفتر مفتی کل این کشور، فواید رفع ممنوعیت رانندگی زنان برای جامعه را توضیح داده و خواستار لغو ممنوعیت رانندگی آنها شدند.»

این نامه به دست مدیر دفتر "عبدالعزیز آل الشیخ" رسیده است. با وجود اینکه کمیته دائمی فتوا مدعی است که از همه نامه ها و درخواست ها استقبال می کند و حاضر است به خواسته های تمام کسانی که در امور دینی و دنیوی خود با مشکل روبرو شده اند، پاسخ دهد اما تاکنون مشخص نیست که آیا نامه یاد شده در این این کمیته بررسی شده است یا خیر.

امضا کنندگان نامه خاطرنشان کردند: «فرستادن نامه برای مفتی کل عربستان به این دلیل بود که وی خود از افراد حامی رانندگی زنان خواسته بود تا به منظور دستیابی به راه حل معقول، این درخواست را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنند. از این رو آنان نامه هایی به مقامات رسمی کشور از جمله مفتی کل ارسال کرده اند.»

زنان فعال عربستانی همچنین تاکید کردند تاکنون هیچ جواب رسمی از مقامات برای درخواست خود مبنی بر تجدید نظر در ممنوعیت رانندگی زنان دریافت نکرده اند و از آنجا که فواید رانندگی زنان بیش از زیان های آن است، خواستار رسیدگی به درخواست خود شدند. منبع: العالم

14 بهمن 1392