h نرخ "بلیت سفرهای دریایی" در نوروز - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نرخ بلیت سفرهای دریایی در نوروز,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نرخ بلیت سفرهای دریایی در نوروز,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نرخ بلیت سفرهای دریایی در نوروز

نرخ "بلیت سفرهای دریایی" در نوروز

به گزارش ظهور12 به نقل از باشگاه خبرنگاران، احمد هاشمی با بیان اینکه حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد سفرهای دریایی در مسیر قشم – بندرعباس است، اظهار کرد: نرخ بلیت در این مسیر حدود ۷۰۰۰ تومان است که قرار است این رقم افزایش یابد.

همچنین قیمت بلیت شناور در مسیر چارک - کیش در حال حاضر ۲۳ هزار تومان است. به گفته وی با توجه به افزایش هزینه‌های سرسام‌آور شناورها از جمله خریداری، هزینه تعمیر و نگهداری، افزایش نرخ ارز و سوخت این میزان کرایه پایین است. هاشمی با بیان این‌که قیمت هر شناور حدود چهار تا پنج میلیارد تومان است، گفت: این‌گونه شناورها معمولا ۶۰ تا ۱۲۰ نفر ظرفیت دارند و برای ظرفیت‌های بالای ۲۰۰ نفر نیز قیمت‌ شناورها بالاتر است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ و نقل دریایی با بیان این‌که در حال حاضر نرخ بلیت شناورها مناسب نیست، افزود: کار کارشناسی برای تعیین نرخ جدید در مسیر قشم - بندرعباس از هشتم بهمن آغاز شده و بعد از انجام بررسی‌های لازم قیمت تمام شده تعدیل و نرخ جدید مصوب و اعلام می‌شود که این کار حدود دو هفته زمان می‌برد.

وی با بیان اینکه تعیین نرخ به گونه‌ای انجام می‌شود که فشار چندانی به مسافر نیاید و از طرفی سودآوری برای صاحب شناور هم داشته باشد، خاطر نشان کرد: در نوروز سال‌های گذشته افزایش قیمتی در مسیر قشم - بندر‌عباس نداشتیم.

به گفته هاشی در مسیر‌های کیش - چارک، کیش - بندر لنگه و گناوه - خارک نیز شناور مسافری داریم. مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ و نقل دریایی با بیان این‌که قیمت ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان برای مسیر قشم - بندر‌عباس منطقی است، گفت: قیمت بلیت شناور در مسیر چارک - کیش در حال حاضر ۲۳ هزار تومان است.

وی اظهار کرد: به تولیدکنندگان و سازندگان داخلی شناورتسهیلاتی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر اختصاص داده می‌شود.

13 بهمن 1392