h سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا

سوء استفاده جنسی در ارتش آمریکا

به گزارش ظهور12 ، تازه ترین گزارش­ از سلسله گزارش­ها پیرامون سوء استفاده­ های جنسی در ارتش آمریكا حاكی از نقش داشتن افسران ارشد ارتش در این رسوایی­ ها است.

براساس قانون آزادی اطلاعات، واشنگتن پست اخیرا به پرونده­ های نظامی دست پیدا كرده است كه بر قطر "پرونده فساد افسران ارتش كه در 15 ماه گذشته همواره پنتاگون را درگیر ساخته و باعث بدنامی رهبران نظامی آمریكا شده است" می­ افزاید. براساس این گزارش سوء رفتارهای جنسی در میان افسران ارتش ایالات متحده در سالهای اخیر رشد فزاینده­ای داشته است.

در یكی از این موارد افشا شده است كه ژنرال برایان تی رابرتز كه بسیاری او را با نطق عمومی­اش درمورد هشدار به افسران و زیردستان خود مبنی بر دوری از سوء رفتارهای جنسی به یاد می­آورند خود به دلیل آزار جنسی مكرر یك زن مورد بازجویی نظامی قرار گرفته است.

از نوامبر 2012 و پس از استعفای ژنرال پترائوس به دنبال افشای روابط جنسی نامشروع، ارتش آمریكا نگران تكرار و رسانه­ ای شدن این رسوایی­ها توسط دیگر افسران عالی رتبه خود بوده است.

نیروی دریایی ایالات متحده نیز اخیرا درگیر رسوایی رشوه­ و رابطه جنسی بوده است كه سر نخ­ ها ماموران تحقیق را تا رده­های بالای افسران ارتش رسانده اند.

موارد بیشمار دیگری نیز از اخراج و یا استعفای ژنرال­های ارتش به علت فساد اخلاقی و مالی آن­ها گزارش شده است.

براوردهای وزارت دفاع آمریكا نشان می­دهد كه موارد (افشاء شده) سوء استفاده جنسی در ارتش در سال 2012 نسبت به سال قبل از آن 40 درصد افزایش داشته است.

این درحالی است كه در دسامبر گذشته پرزیدنت اوباما قانونی را امضا كرد كه مانع از دستكاری فرماندهان ارتش در رأی دادگاه در موارد تجاوز و یا سوء استفاده­ های جنسی می­ شود. منبع: العالم

13 بهمن 1392