h تاکید رئیس حوزه های علمیه بر عدم افزایش قیمت چاپ و نشر کتاب - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاکید رئیس حوزه های علمیه بر عدم افزایش قیمت چاپ و نشر کتاب,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاکید رئیس حوزه های علمیه بر عدم افزایش قیمت چاپ و نشر کتاب,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاکید رئیس حوزه های علمیه بر عدم افزایش قیمت چاپ و نشر کتاب

تاکید رئیس حوزه های علمیه بر عدم افزایش قیمت چاپ و نشر کتاب

به گزارش ظهور12 به نقل از قم نیوز، آیت‌الله حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در پانزدهمین همایش کتاب سال حوزه که در مدرسه عالی امام خمینی (ره) سخن می‌گفت، با اشاره به اهمیت حضور در این نشست علمی و پژوهشی اظهار کرد: برگزاری چنین نشست‌ها و همایش‌هایی تاثیر بسیار زیادی در انگیزه و اراده جوانان و طلاب دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه باید هرسال باید گام بالاتری برداشته شود، افزود: امیدواریم بتوانیم در سال‌های آتی نیاز‌های جامعه و حتی نیازهای جامعه جهانی را برآورده کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری با ارائه کردن‌ این موضوع که وضع کتاب در حوزه باید بررسی شود، تصریح کرد: این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد که شرایط کنونی با شرایط گذشته بسیار تفاوت پیدا کرده و حتی شرایط جهانی و نیاز‌ها تغییر پیدا کرده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تاکید کرد: باید همیشه نقطه پیشرفت در حوزه‌های علمیه مطرح شود و این موضوع باید در کنار نیازهای جامعه اسلامی و نیازهای جهانی دیده شود زیرا اگر تنها به بحث طلبگی طبق روال گذشته بپردازیم نمی‌توانیم این نیاز‌ها را پاسخ دهیم.

وی با اشاره به اینکه حجت بر جامعه امروز ما تمام شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به امکانات بسیار زیادی از جمله کتابخانه‌های بسیار پر محتوا و امکانات فضای سایبری که برای ما وجود دارد باید شرایط را به پیشرفت جامعه حوزه سوق دهد نه اینکه شرایط ما نسبت به سال گذشته تغییر پیدا نکند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: قبل از انقلاب این دسترسی امکان پذیر نبود و بسیاری از کتاب‌ها چاپ نشده بود، دسترسی به این کتاب‌ها بسیار سخت بود و حتی یک عالم برای دسترسی به یک کتاب باید روزهای بسیار زیادی را سپری می‌کرد.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: برخی از اعراب عنوان می‌کنند که ایرانی‌ها برای ما کتاب فقه قرآنی می‌نویسنند و این نشان دهنده ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت‌های پژوهشی در جامعه است، نباید این موضوع در جامعه شنیده شود که یک ناشر به دلیل مشکلات مالی ورشکست شده و قیمت کاغذ و چاپ در جامعه افزایش پیدا کرده است، دولت باید به این موضوعات رسیدگی کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه بسیاری بزرگان حوزه‌های علمیه در این نشست حضور پیدا کرده‌اند،عنوان کرد: این برنامه هرساله با کمک همکاران و ارزیابان خود ما را از یک دوره به دوره دیگر منتقل می‌کنند و این مهم‌ترین رویکرد حوزه‌های علمیه است.

11 بهمن 1392