h سایبر وزارت دفاع اسرائیل هک شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سایبر وزارت دفاع اسرائیل هک شد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سایبر وزارت دفاع اسرائیل هک شد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سایبر وزارت دفاع اسرائیل هک شد

سایبر وزارت دفاع اسرائیل هک شد

کیهان نوشت: «ساختار سایبری وزارت دفاع اسرائیل هک شد».

رویتر نوشت: تازه‌ترین گزارش‌هایی که از اورشلیم [بیت‌المقدس] و بوستون رسیده، حاکی از آن است که سیستم کامپیوتری وزارت دفاع اسرائیل هک شده و با سیستمی مشابه سیستم امنیت سایبری خود آن وزارتخانه به آن حمله شده است.

مسئول امنیت سایبری وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید؛ ساختاری که از سیستم رایانه‌ای اسرائیل در برابر حملات احتمالی فلسطینیان محافظت می‌کند، به دست کم ۱۵ دستگاه کامپیوتر وزارت دفاع اسرائیل حمله کرده است.

خبرگزاری رویتر اضافه کرد: این حمله سایبری از خاک آمریکا و ظاهرا از بوستون انجام شده، اما با ساختار، ویژگی و روش حمله قبلی که سال گذشته به همین سیستم شده بود، مشابهت بسیاری دارد.

رویتر می‌نویسد: خبر این حمله سایبری یک روز پیش از آغاز نشستی سه روزه با محور فن‌آوری سایبری در اورشلیم منتشر شد. انتشار این خبر تقریبا بلافاصله پس از آن صورت گرفت که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در نشست اقتصاد جهان در داووس سوئیس از پیشرفت‌های شایان توجه فن‌آوری رژیم صهیونیستی به طور مبسوط سخن گفت.

مسئولان وزارت دفاع اسرائیل گفته‌اند متاسفانه پیچیدگی سیستم‌های رایانه‌ای بسیار بیشتر از آن است که بتوان زمان دقیقی برای انجام کاری این چنین برایش تعیین کرد و از همین روی است که مهار این دست حملات پیش از وقوع آن نیز دشوار است.

10 بهمن 1392