h خوشحالی دبی از کاهش تحریم ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خوشحالی دبی از کاهش تحریم ایران ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خوشحالی دبی از کاهش تحریم ایران ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خوشحالی دبی از کاهش تحریم ایران

خوشحالی دبی از کاهش تحریم ایران

در حاشیه یک کنفرانس اقتصادی در دوبی مدیرعامل شرکت عرب تک در گفت‌وگو با خبرگزاری شینهوا تاکید کرد اگر چه کشورش در حال حاضر قصد سرمایه‌گذاری در ایران را ندارد اما انتظار دارد سرمایه‌های بیش‌تری از ایران به بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات کشورش وارد شود.

طبق آمارهای سازمان گمرک دوبی پس از این که غرب و سازمان ملل در سال 2012 تحریم‌هایی را در بخش نفت و بانکداری علیه ایران تصویب کردند روابط تجاری و اقتصادی میان دوبی و ایران به یک سوم خود، حدود 6.81 میلیارد دلار کاهش یافت.

هم‌چنین رییس بخش بانکداری آزاد مرکز بین‌المللی امور مالی دوبی در این باره گفت: سیاست‌ها و رویه‌های قانونی آینده این مرکز کاملا مطابق با نتایج مذاکرات ایران با گروه 1+5 خواهد بود.

مرکز بین‌المللی امور مالی دوبی که در سال 2004 تاسیس شد، تاکنون توانسته است 432 بانک، شرکت بیمه و سرمایه‌گذاری را برای همکاری جذب کند که نام شرکت‌های بزرگ جهان در میان آن‌ها دیده می‌شود.

شیخ محمدبن رشید آل‌مکتوم، حاکم دوبی پیش از این موضع خود را درباره تحریم‌ها علیه ایران و لزوم لغو آن‌ها مشخص کرده، در یک مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی گفته بود: تحریم‌ها علیه ایران باید متوقف شود، چون در صورت بهبود روابط اقتصادی با ایران، امارات متحده عربی و دوبی از سود زیادی بهره خواهند برد.

در حال حاضر حدود 200 هزار ایرانی در دوبی زندگی می‌کنند. براساس آمارهای شورای تجارت ایرانیان، مستقر در دوبی حدود هشت هزار شرکت ایرانی که اغلب شرکت‌های بازرگانی هستند در این منطقه شیخ‌نشین فعالیت می‌کنند.

مدیران شرکت‌های گردشگری هم‌چنین درخصوص سرمایه‌گذاری ایران در این بخش و ساخت هتل توسط ایران ابراز امیدواری کردند. منبع: خبرگزاری ایسنا

10 بهمن 1392