h تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس

تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس

تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز +عکس
به گزارش ظهور12، «مریم کسرائیان»، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این.باره گفت: این نوزادان از سه. ماهگی در زمان بارداری مادر، تحت مراقبت بودند. وی با بیان اینکه نوزادان متولد شده، جمعاً 6 کیلو و 100 گرم وزن دارند، گفت: هر دو نوزاد پسر هستند و حالشان مساعد است. این پزشک زنان و زایمان که عمل سزارین را بر روی مادر دوقلوها انجام داده است، گفت: عمل جراحی سزارین برای تولد این نوزادان با حضور یک تیم کامل پزشکی انجام شد. وی گفت: زمانی.که مادر در سن بارداری 3 ماهگی قرار داشت، با آزمایش.های سونوگرافی و ام..آر..آی، متوجه به.هم چسبیدگی دوقلوها شدیم و از همان زمان نیز مراقبت.ها آغاز شد.
تولد دوقلوهای به هم چسبیده در شیراز  +عکس
کسرائیان با یادآوری اینکه دوقلوهای تازه متولد شده از ناحیه شکم و سینه به هم چسبیده.اند، خاطرنشان کرد: به نظر می.رسد عضو مشترک این دو نوزاد، کبد آنان باشد که این موضوع امیدواری زیادی را برای موفقیت در انجام عمل جداسازی آنان، ایجاد کرده است. حدود 2 سال پیش نیز دو قلوهای پسری در شیراز متولد شدند که از ناحیه سینه و شکم به هم چسبیده بودند، این نوزادان که تنها در کبد مشترک بودند، توسط یک تیم جراحی، طی یک عمل موفقیت.آمیز، از یکدیگر جدا شدند.
 
10 بهمن 1392