h دهلی نو ، آلوده ترین شهر جهان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دهلی نو ، آلوده ترین شهر جهان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دهلی نو ، آلوده ترین شهر جهان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دهلی نو ، آلوده ترین شهر جهان

دهلی نو ، آلوده ترین شهر جهان

به گزارش مشرق، خبرگزاری شین هوا نوشت: بررسی های جدید نشان می دهد هند از نظر آلودگی هوا بدترین کشور جهان است و پایتخت این کشور - دهلی نو آلوده ترین شهر جهان معرفی شده است.

رسانه های محلی هند روز چهارشنبه گزارش دادند بر اساس تحقیقات دانشگاه ییل، هند آلوده ترین کشور جهان از نظر تناسب جمعیتی است که بر اساس معیارهای سازمان جهانی بهداشت در معرض آلودگی هوا قرار دارند.

روزنامه هندوستان تایمز گزارش داد سطح آلودگی در پایتخت هند - با ثبت 810 میلیون خودرو - دو و نیم برابر آلودگی در سطح جهان است .

تحقیقات دانشگاه ییل بر اساس بررسی و تحلیل 178 کشور جهان بر اساس نه پارامتر محیط زیستی انجام شده است.

روزنامه هندوستان تایمز همچنین گزارش داد هند در مجموع از نظر شاخص عملکرد محیط زیستی در سال 2014 ، 32 رتبه نزول کرده است و آلودگی هوا در این کشور تأثیر منفی بر سلامت شهروندان عادی دارد.

دانشگاه ییل در بیانیه ای اعلام کرد:« سیاست در این زمینه بر اساس شاخص عملکرد محیط زیست و بدون در نظر گرفتن جنگل ها و منابع آبی اتخاذ می شود و عملکرد هند در زمینه حفقاظت از سلامت افراد در مقابل زیان های محیط زیستی به شدت بد بوده است.» منبع: باشگاه خبرنگارا

9 بهمن 1392