h یادداشت حاج مهدی سلحشور در پی ماجرا محمود کریمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

یادداشت حاج مهدی سلحشور در پی ماجرا محمود کریمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,یادداشت حاج مهدی سلحشور در پی ماجرا محمود کریمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,یادداشت حاج مهدی سلحشور در پی ماجرا محمود کریمی

یادداشت حاج مهدی سلحشور در پی ماجرا محمود کریمی

به گزارش ظهور12، حاج مهدی سلحشور با نگارش یادداشتی به ابعاد ماجرای هجمه به مداح اهل بیت حاج محمود کریمی پرداخت که متن آن پیش روست:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ایامی که عزادار درگذشت مادر بودم، کم و بیش از دوستان و نزدیکان اخباری مبنی بر هجمه های سنگین رسانه های داخلی و خارجی و ایجاد یک جو تخریبی با خبرسازی های دروغین علیه خادم و مداح اهل بیت حاج محمود کریمی شنیدم که بسیار تاسف برانگیز بود. هر چند به دلیل برگزاری مراسمات ختم امکان نگارش نداشتم، اما بر خود تکلیف دانستم در اولین فرصت به نکاتی چند اشاره نمایم تا شاید به اندازه ذره ای در این دریای عظیم حسینی از حیثیت این مکتب و خادمان آن دفاع کرده باشم.

انقلاب اسلامی که با تحققش تمام معادلات منطقه ای و جهانی را بر هم زد و فصلی نوین در تمدن بشر آفرید، در بستر قیام عاشورا شکل گرفت. انقلابی با طول و عرض جغرافیای کربلا که علمدار آن حضرت امام خمینی(ره) احیا کننده حقیقی شعائر عاشورایی و رونق دهنده هیئات عزاداری برای سیدالشهدا(ع) بود.

انقلاب اسلامی با نگاه به افق ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) با سرعت راه خود را یافت و به سمت آن حرکت کرد، اما دشمنان مکتب امام حسین(ع)، در این راه پر فراز و نشیب از هیچ تلاشی برای انحراف از این صراط مستقیم فروگذار نکردند. رهبر کبیر انقلاب نیز در جایگاه دیده‌ بانی هوشمند همواره با تاکید بر توجه به اصل و پایه های این قیام الهی، مردم را در مسیر صحیح هدایت می کرد.

یکی از مهمترین توصیه های امام روح الله(ره)، تقویت هیات های عزاداری و منابر محرم و صفر بود که در واقع ساختار اصلی نظام اسلامی ایران را تشکیل می دهد. ملت ایران نیز با الگو گیری از مکتب حسینی، با عزت در مقابل دشمن ایستاد و در این سی و چند سال عمر انقلاب، حماسه ای باشکوه آفرید به طوری که وفاداری یاران امام حسین(ع) الگويي کامل ایستادگی بود براي یاران امام خمینی(ره) پای ولایت و انقلاب که دستاورد آن سربلندی در 8سال دفاع مقدس شد. این عهد حسنه، سینه به سینه نسل های سوم و چهارم را درنوردید و کمر بدخواهان را خم کرد.

زمزمه ذکر یا حسین از جبهه های خاکی جنگ گرفته تا سنگر آزمایشگاه‌های هسته ای و نانوتکنولوژی رمز پیشرفت جوانان این مرز و بوم بوده و هست. لذاست که جوان شیعه ایرانی، اصالت خود را در هیأت می یابد و بال پرواز را از اشک بر مصایب پسر فاطمه(س)... .

دشمن می داند که اگر بخواهد ما را از اصل بیاندازد، تخریب هیات و عزاداری را باید سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد. از اين روست که برنامه ویژه ای برای تضعیف این بنیان مستحکم در نظر شوم خود طرح ریزی کرده است و این نقشه ها را در زمان‌های مختلف با بهرگیری از ظرفیت رسانه ها در داخل و خارج آشکار می سازد که در تمام این پروژه ها سخنران و مداح به عنوان ارکان اصلی هیات در تیررس قرار دارند.

با نگاهی دقیق می توان به رویکردهای دشمن در سالهای اخیر در راستای تخریب چهره خدمتگزاران دستگاه امام حسین(ع) پی برد که حمله ناجوانمردانه رسانه های وابسته داخلی و خارجی به مداح و خادم اهل بیت حاج محمود کریمی را می توان از این دست برشمرد. بی تقوایی در تخریب یک مداح ولایتمدار به جایی رسیده بود که هر کس به خود اجازه می داد، دادگاهی تشکیل و قضاوت خود را بر افکار عمومی تحمیل نماید. فارغ از اصل ماجرا و قضاوت درباره آن که تکلیف نگارنده نیست، درباره این اتفاق تاسف برانگیز چند سوال و نکته به ذهن متبادر می شود که قابل ذکر است:

- از تخریب چهره خادمی حسینی، برادر و فرزند شهید که بسیاری از جوانان این مرز و بوم با صدای گرمش مکتب نشین پسرفاطمه(س) شدند چه کسانی سود می برند؟ بدون شک، دشمنی که از قیام عاشورا و نتیجه شیرینش یعنی پیروزی انقلاب اسلامی، عقده بر دل دارد به دنبال بهانه ای برای زمین زدن این علم است و چه سوژه ای بهتر از تخريب یک مداح تاثیرگذار برای او می تواند این امر را محقق سازد!

- عداوت رسانه هاي خارجي بعيد و دور از ذهن نيست، اما با کدام مجوز شرعی و قانوني، برخی از رسانه های داخلی، دادگاه غیرشرعی و غیراخلاقی به راه انداختند و حکم صادر کردند و در پی تحلیل حوادث، آن هم با دروغ پردازی و غرض ورزی شخصی برآمدند. اباعبدالله الحسین(ع) می فرمایند:«لِلهِ عَزَّ و جَلَّ فی بِلَادِهِ خَمسٌ حُرَم ؛ حُرمَةٌ رَسولِ اللهِ و حُرمَةُ آلِ الرَّسولِ و حُرمَةُ کِتابِ اللهِ عَزَّ و جَلَّ و حُرمَةُ کَعبَةِ اللهِ و حُرمَةُ المُؤمِنِ ؛ مملکت خداوند بزرگ را پنج حریم است: حریم پیامبر(ص) ، حریم آل پیامبر(ص)، حریم کتاب خدای بزرگ، حریم کعبه الهی و حریم مؤمن». کسانی که مطالب تخریبی - طنز و جدی- را با لبخند طمع دست به دست می کنند، آیا اطلاع دارند که حرمت شکنی نوکر امام حسین(ع) چه عقوبتی دارد؟ آيا مي‌دانند دل چه کسی را می شکنند؟ گرچه آّبروی نوکر امام حسین(ع) دست ارباب است و اگر تمام دنیا جمع شوند توان تضعیف این دستگاه را ندارند.

- ورود به مسایل سیاسی و بصیرت افزایی- به دور از سیاسی بازی و گرایش به باند ها و احزاب- وظیفه ای خطیر است که حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه ای بر دوش مداحان، منبری‌ها و شاعران آئینی گذاشته اند که فارغ از برخی حواشی و اشکالات، به خوبی از پس آن برآماده اند. حماسه 9دی سال88، رزمایش عظیم هیأت‌ها و هیأتی‌ها در مقابل فتنه گران، هنوز از یاد جهانیان نرفته است. این ظرفیت عظیم انقلاب اسلامی خشم دشمن را برانگیخته و مترصد فرصتی برای ضربه زدن به تاثیرگذاران هیأت های عزاداری است. لذا این گونه اعمال قطعا با هدف صدمه به باورهای دینی و انقلابی، سست کردن عزم و اراده و آرمان ها صورت می پذیرد.

- تخریب حاج محمود کریمی، تضعیف یک شخص نیست بلکه هدف گیری دستگاه امام حسین(ع) است. همه باید بدانند پشت پرده این طرح، کسانی نشسته اند که به دنبال تسویه حساب با سیدالشهدا(ع) هستند.

- وقتی ماجرایی از رسانه های غربی خصوصا انگلیس خبیث آغاز می شود، باید به این موضوع پی ببریم که حتما روباهان مکار در تدارک نقشه ای برای انقلاب هستند. خیلی سخت نبود که دست دشمن را در این ماجرا ببینیم. جای تاسف است که رسانه های خودی و ارزشی به جای دفاع از آبروی دستگاه امام حسین(ع) یا سکوت کردند یا برخی همنوا با بدخواهان شدند!

- وظیفه همه حسینیان در این شرایط، دفاع از حیثیت هیأت است. برای این کار باید راه را بر نفوذ دشمن بست و مسیر از قبل تعیین شده آنان را نپیمود. بر کسی پوشیده نیست که تولید و دست به دست کردن صدها مطلب، تصویر، پیامک و خبر جدی و طنز با هدف هتک حرمت و آبروی یک مداح، حرام شرعی است. تحلیل و تبیین اهداف پشت پرده دشمن برای تضعیف جایگاه هیئات در افکار عمومی از دیگر تکالیفی است که بر عهده نخبگان می باشد.

اعتقادمان بر این است که بصیرت به معنای واقعی کلمه، در مکتب حسینی یعنی: حضور در صحنه و مقابله با دشمن در سایه دفاع از ولایت و ولایتمداران...

به امید ظهور حضرتش

مهدی سلحشور

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مهدی سلحشور

7 بهمن 1392