h مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد : اشتباه کردیم،آمریکا قابل اعتماد نبود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد : اشتباه کردیم،آمریکا قابل اعتماد نبود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد : اشتباه کردیم،آمریکا قابل اعتماد نبود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد : اشتباه کردیم،آمریکا قابل اعتماد نبود

مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد : اشتباه کردیم،آمریکا قابل اعتماد نبود

مدیر مسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد می‌گوید تحلیلگرانی که طی چند ماه آخر به آمریکا خوش‌بینی نشان دادند، تصویر و تصور اشتباهی از رویکرد آمریکا داشتند.

روزنامه اعتماد از جمله روزنامه‌های زنجیره‌ای است که طی چند ماه گذشته با ذوق‌زدگی و دستپاچگی، خوش‌گمانی به شیطان بزرگ را ترویج کرده و مسائلی نظیر لزوم مذاکره با آمریکا و حذف شعار مرگ بر آمریکا را پیش کشیدند. این روزنامه هماهنگ با برخی نشریات زنجیره‌ای دیگر نظیر شرق و...، دروغ بزرگ موافقت امام(ره) با حذف شعار مرگ بر آمریکا را تیتر صفحه اول کرد و در ایام مختلف «از چرخش غیر منتظره واشنگتن در برابر تهران» خبر داد. اعتماد در تیتر اول 4 آذر خود، عکس دست دادن دکتر ظریف با جان کری را منتشر کرده و تیتر زده بود «دستان بن‌بست‌شکن ظریف - کری» و «اینجا ایران؛ همه خوشحالند»(!)

با وجود این زیاده‌روی به دور از واقعیات، روز گذشته الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد اذعان کرد که این قبیل خوش‌گمانی‌ها فاقد مبنا و پایه بوده است. او می‌نویسد: با درایتی که ایران در مذاکرات 5+1 از خود نشان داد اکثر تحلیلگران بر این باور شدند که این رویکرد مثبت و سازنده بهانه را برای ادامه ادبیات بی‌ادبانه، توهین‌آمیز و تهدید‌آمیز از سیاستمداران آمریکایی خواهد گرفت. پیش‌بینی می‌شد آنان هم مثل وزیر مودب و توانمند امور خارجه ایران جناب آقای ظریف و رئیس‌جمهور محترم دکتر روحانی محترمانه با طرف مقابل صحبت خواهند کرد. متاسفانه سخنان تهدیدآمیز سیاستمداران آمریکایی که هر از چندگاهی بیان می‌شود، نشان می‌دهد که تحلیلگران سیاسی تصور و تصویر اشتباهی از اوضاع و احوال و رویکرد آمریکاییان داشته و دارند.

وی می‌افزاید: سیاستمداران آمریکایی در طول سال‌‌های گذشته از تمامی امکانات و توانایی‌های خود در هر زمینه‌ای علیه جمهوری اسلامی استفاده کردند و در مسیر براندازی این جمهوری و در جهت مهار انقلاب اسلامی گام برداشتند و از به کار گرفتن هیچ ابزار و امکانی دریغ نکردند. آنان در تحریک و سازماندهی گروه‌ها و گروهک‌های مختلف و ایجاد بحران درگیری قومیتی از ابتدای انقلاب گرفته تا در تحریک و پشتیبانی صدام در طول هشت سال جنگ علیه ایران هر کار می‌توانستند کردند و چون موفق نشدند، در زمینه فشارهای اقتصادی و ایجاد تحریم‌های مختلف و راه‌اندازی یک جنگ بزرگ اقتصادی علیه ایران گام برداشتند و می‌توان گفت که تا حالا همه راه‌ها را آزموده‌اند. متاسفانه باز آقای جان کری با زبان تهدید با ایران صحبت می‌کند و بنابر گزارش‌ها اعلام کرده است که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد اقدام نظامی می‌کنیم.

حضرتی می‌افزاید: جان کری باید این واقعیت را بداند که اگر اسرائیلی‌ها در نبرد 33 روزه با حزب‌الله توانستند به کوچک‌ترین توفیقی برسند آمریکا هم در برخورد با جمهوری اسلامی توفیق پیدا خواهد کرد. ملت ایران ملت جنگ‌طلبی نیست و در طول تاریخ همیشه ضمن احترام به حقوق سایر ملل، پرچم با کرامت احترام و صلح‌طلبی را بر دوش کشیده است ولی اگر کسانی حرف کریمانه و محترمانه او را نفهمند و دست به ماجراجویی و دیوانگی بزنند فرزندان این مرز و بوم که در طول 34 سال گذشته با عوامل و ایادی و واسطه‌های آمریکا دست و پنجه نرم کردند، آمادگی دارند امروز مستقیما درس رشادت و قهرمانی را به خود آمریکایی‌ها نشان دهند. سخن آخر اینکه ما دنبال جنگ نیستیم ولی اگر میدانی باز شود از آن استقبال می‌کنیم. آقای کری می‌تواند آزمایش کند.

یادآور می‌شود برخی همکاران روزنامه اعتماد چه در گذشته و چه امروز با گروهک‌های ضدانقلاب نظیر نهضت آزادی و ملی - مذهبی در ارتباطند و برخی از آنان پس از نقش‌آفرینی در فتنه‌انگیزی‌های گوناگون از کشور گریخته و در خدمت رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب قرار دارند.

7 بهمن 1392