h کامپیوترهای وزارت جنگ اسرائیل هک شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کامپیوترهای وزارت جنگ اسرائیل هک شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کامپیوترهای وزارت جنگ اسرائیل هک شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کامپیوترهای وزارت جنگ اسرائیل هک شد

کامپیوترهای وزارت جنگ اسرائیل هک شد

خبرگزاری رویترز، این رایانامه که همراه یک بدافزار موسوم به "اکستریم‌رت" بود به نام شین‌بت، اداره امنیت داخلی این رژیم ارسال شده بود.

"آویو راف" رییس یک شرکت امنیت سایبری در اسراییل روز یکشنبه ضمن تایید این گزارش گفت هکرها اوایل ماه ژانویه رایانه‌های 15 اداره و از جمله وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را از کار انداختند.

یکی دیگر از اداراتی که در این حمله هدف قرار گرفت مرکز موسوم به اداره مدنی است که فلسطینیان را در مناطق تحت اشغال اسراییل زیر نظر دارد.

راف مدعی شد این حمله هکری از جانب فلسطینیان صورت گرفته است. وی در توجیه این ادعا گفت حمله اوایل ژانویه به یک حمله سایبری دیگر شباهت دارد که سال گذشته میلادی از غزه صورت گرفته بود.

وی با این حال اذعان کرد سرور این حمله هکری در آمریکا قرار دارد.

به گفته راف، کارشناسان شرکت وی هنوز متوجه نشده‌اند هکرها بعد از نفوذ به درون رایانه‌ها چه اقدامی انجام داده‌اند.

بنا بر این گزارش، مقامات رژیم صهیونیستی از هرگونه اظهارنظر درباره اظهارات راف امتناع کرده‌اند.

بدافزار اکستریم‌رت در صورت نفوذ می‌تواند کنترل دستگاه آلوده‌شده را به دست هکرها بدهد. هکرها از این طریق خواهند توانست علاوه بر سرقت اطلاعات، عملیات شناسایی بر سایر عملیات‌های شبکه رایانه صورت دهند و دامنه نفوذ خود را نیز گسترش دهند.

7 بهمن 1392