h اخراج تنها کارمند معلول ریاست جمهوری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخراج تنها کارمند معلول ریاست جمهوری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخراج تنها کارمند معلول ریاست جمهوری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخراج تنها کارمند معلول ریاست جمهوری

اخراج تنها کارمند معلول ریاست جمهوری

به گزارش ظهور12 به نقل از ندای انقلاب، درحالی که بیش از ۸ ماه از طرح شعارهای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در ایام تبلیغات انتخاباتی برای نامزدی ریاست جمهوری، زمان نمی گذرد به نظر می رسد برخی از این شعارها یا محقق نشده و یا تنها کارکرد تبلیغاتی در ایام انتخابات داشته است. بر اساس این گزارش، یکی از شعارها و وعده های رئیس جهور در ایام تبلیغات ریاست جمهوری، اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان در دستگاه های دولتی بوده است.

یکی از شعارهای آقای روحانی در ایام انتخابات، اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان بود این قانون دولت را موظف می کند که در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد معلول، تسهیلاتی نظیر، اختصاص حداقل ۳ درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی، پیمانی، کارگری) دستگاه‌های دولتی و عمومی، اعم از وزارتخانه‌ها، شرکتها و موسسات، نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می کنند به افراد معلول واجد شرایط ارائه کند.

قانون معروف به "استخدام ۳ درصدی معلولان"، دولت را به ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد معلول موظف می کند با این حال، علی رغم شعار حمایتی دکتر روحانی در حمایت از استخدام معلولان ، تنها کارمند معلول روشندل نهاد ریاست جمهوری به دستور اسماعیل سماوی خواهرزاده رئیس جمهور از این نهاد اخراج شده است. اسماعیل سماوی خواهرزاده رئیس جمهور با داشتن پست های متعددی نظیر سرپرست گروه مشاوران جوان، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور، در میان رسانه ها به "ابوالمشاغل‌" دولت یازدهم معروف شده است. بر اساس برخی شنیده ها ۳۲ کارمند دیگر مرکز ارتباطات مردی نهاد ریاست جمهوری اخراج و یا در اختیار کارگزینی قرار گرفته اند. این آمار به غیر از کارمندان در اختیار رسمی و پیمانی دیگر بخش های ریاست جمهوری است که با روی کار آمدن دولت یازدهم در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

اسماعیل سماوی خواهرزاده رئیس جمهور که در رسانه ها به "ابوالمشاغل‌" دولت یازدهم معروف است در همین حال "اکبر جوان" تنها کارمند معلول روشن‌دل نهاد ریاست جمهوری که به تازگی در دولت یازدهم اخراج شده و پیش از این هم در سال ۹۱ از عدم استخدام رسمی خود در نهاد ریاست جمهوری گلایه کرده بود، به ندای انقلاب گفت که بیش از ۸ سال است که به استخدام قراردادی نهاد ریاست جمهوری درآمده ام و تا اول بهمن در بخش پاسخگویی تلفنی مردم در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری کار می کردم. وی که به گفته خودش تنها نان آور خانواده اش است با اشاره به جزئیات اخراج خود توسط خواهرزاده رئیس جمهور که ریاست مرکز ارتباطات مردی نهاد ریاست جمهوری را برعهده دارد و دیدار اخیرش با وی می گوید: طی چند ماه گذشته زمزمه اخراج کارکنان نهاد ریاست جمهوری که از دوره پیش(دولت نهم و دهم) به استخدام درآمده بودند، به گوش می رسید تا اینکه بالاخره این کار عملی شد و در جلسه ای که با آقای سماوی در این باره داشتیم، وی گفت برای اینکه بتوانم نیروی جدید برای مرکز بیاورم باید تعدیل نیرو صورت بگیرد. این کارمند اخراج شده نهاد ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه خواهرزاده جناب آقای روحانی از ابتدا به کارمندانی که در دوره دکتر احمدی نژاد به استخدام دولت درآمده بودند، بدبین بود، افزود: پس از اعتراض صورت گرفته به ایشان، آقای سماوی گفت که به هرکس و هرجا که می خواهید این موضوع را بگوئید؛ این مشکل خودتان است؛ من می خواهم نیروهای خودم را بیاورم! وی با تاکید بر این نکته که به من درهیچ جای دیگری کار نمی دهند؛ پاسخگوی این وضعیت چه کسی است؟ در پایان یادآور شد: اینگونه اقدامات با شعارهای آقای روحانی در تناقض است، چرا که ایشان قرار بود قانون ۳ درصد استخدام معلولین را اجرا کند نه اینکه تنها کارمند معلول نابینای نهاد ریاست جمهوری را اخراج کنند.

5 بهمن 1392