h قزوین یکی از گزینه های انتقال پایتخت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قزوین یکی از گزینه های انتقال پایتخت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قزوین یکی از گزینه های انتقال پایتخت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قزوین یکی از گزینه های انتقال پایتخت

قزوین یکی از گزینه های انتقال پایتخت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از فارس، رجب رحمانی اظهار داشت: با توجه به استعدادها و ظرفیت‌های موجود، قزوین یکی از گزینه‌های مطرح شده برای انتقال پایتخت به شمار می‌آید که نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع هستند.

وی با اشاره به تصویب کلیات طرح انتقال پایتخت از سوی نمایندگان مجلس افزود: اگر قرار بر انتقال پایتخت باشد قزوین به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مطرح بوده و انتقال یکی از بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی پایتخت میسر است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پیشینه تاریخی قزوین بیان کرد: قزوین در دوره صفویه تجربه پایتختی کشور را داشته و در این زمینه از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار است.

رحمانی ادامه داد: در این شهر مردان بزرگی پرورش یافته‌اند و در دوران هشت سال دفاع مقدس شهدای برجسته‌ای را تقدیم انقلاب کرده که مقام معظم رهبری در سفر خود به قزوین نیز از شهیدان رجایی، بابایی و مرحوم ابوترابی به عنوان سه چهره فراموش ناشدنی قزوین در دوره انقلاب اسلامی یاد کردند که این شاخص بودن این مردان را می‌رساند.

وی با اشاره به موقعیت ژئوپلیتیک قزوین تصریح کرد: قزوین به عنوان یکی از شاهراه‌های ارتباطی کشور به حساب می‌آید که راه ارتباطی بین چند استان کشور است و سالانه تعداد زیادی از هموطنان از این استان عبور می‌کنند.

رحمانی با بیان اینکه نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس پیگیر راه‌آهن تهران به آذربایجان هستند، ادامه داد: این راه‌آهن از قزوین و تاکستان نیز عبور می‌کند و سبب تسهیل در عبور و مرور خواهد شد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: استان قزوین از ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار خوبی برای انتقال پایتخت برخوردار بوده و به دلیل نزدیکی به تهران دارای موقعیت ویژه‌ای است.

5 بهمن 1392