h مراحل مرمت "ارگ بم" رو به اتمام است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مراحل مرمت ارگ بم رو به اتمام است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مراحل مرمت ارگ بم رو به اتمام است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مراحل مرمت ارگ بم رو به اتمام است

مراحل مرمت "ارگ بم" رو به اتمام است

به گزارش ظهور12، علی زندی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: با توجه به اهمیت نقش راهنمایان گردشگری در سراسر جهان، هر ساله گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران در یکی از استان‌ها برگزار می‌شود.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان افزود: هفتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران به مدت سه روز از ۳۰ بهمن ماه امسال در کرمان برگزار می‌شود.

زندی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های همایش امسال، تقدیر از ارگ قدیم بم به عنوان هفتمین اثر ثبت شده ملی است.

وی با بیان اینکه ارگ بم بزرگ‌ترین بنای خشت و گلی جهان است که در نزدیکی شهر بم در استان کرمان قرار دارد، گفت: این ارگ، در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

زندی با تاکید بر اینکه مراحل مرمت ارگ تاریخی بم رو به اتمام است، خاطرنشان کرد: امید می‌رود این اثر تاریخی از بن بست گردشگری خارج شود.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان کرمان افزود: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش، انسجام راهنمایان گردشگری و جذب حداکثری گردشگر به استان کرمان است.

زندی خاطرنشان کرد: با توجه به این که امسال دیار کریمان میزبان این همایش است، امید می‌رود با برگزاری جلسات هم‌اندیشی با استانداری کرمان و ادارات و نهادهای مربوط به گردشگری، همایش بسیار خوب و پرثمری برگزار شود.

4 بهمن 1392