h "رنو"خواستار بازگشت به بازار ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رنوخواستار بازگشت به بازار ایران ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رنوخواستار بازگشت به بازار ایران ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رنوخواستار بازگشت به بازار ایران

"رنو"خواستار بازگشت به بازار ایران

مدیرعامل شرکت رنو تاکید کرد بازار خودرو ایران بزرگترین بازار در خاورمیانه است و با رفع تحریم ها انتظار می رود این بازار تا ۵۰ درصد میزان فعلی افزایش یابد، بنابراین فرصت بسیار مناسبی برای خودرسازان محسوب می شود.

به گزارش تسنیم، کارلوس غصن مدیرعامل شرکت خودرو سازی رنو؛ در حاشیه اجلاس داووس در سوئیس به شبکه بلومبرگ گفت: خواستار تجارت با ایران پس از رفع تحریم ها هستیم. وی افزود ریاست جمهوری روحانی قبل از توافق ژنو خبر مهمی بود. اما پیش از توافق ژنو بین ایران و 1+5 فکر نمی‌کردیم اتفاق مهمی پیش آید. وی همچنین تاکید کرد منتظر دستیابی به توافق نهایی هستیم.

وی افزود در داووس برنامه‌ای برای دیدار با مقامات ایرانی ندارد چرا که در این سطح، مسائل عمدتا وابسته به دستیابی به راه حل های سیاسی است.

مدیرعامل شرکت رنو تاکید کرد بازار خودروایران بزرگترین بازار در خاورمیانه است و با رفع تحریم ها انتظار دارم این بازار گسترش یابد و تا 50 درصد میزان فعلی افزایش یابد و سالانه به بیش از یک میلیون دستگاه خودرو نیاز شود. بنابراین بازار خودرو ایران فرصت بسیار مناسبی برای خودروسازان محسوب می شود.

کارلوس غصن اظهار داشت تولیدات با برند فرانسوی همواره در ایران طرفدرا داشته است، اما پس از اعمال تحریم ها امکان تجارت با ایران غیرممکن شده بود.

خاطرنشان می شود قرار است به زودی هئیتی از تجار و صاحبان صنعت فرانسوی به ایران سفر کنند.

3 بهمن 1392