h قتل عام مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قتل عام مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قتل عام مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قتل عام مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد

قتل عام مسلمانان میانمار همچنان ادامه دارد

یک گروه فعال حقوق بشر اعلام کرد، نیروهای امنیتی میانمار حداقل ۴۰ مسلمان روهینگیا را طی هفته گذشته در غرب این کشور قتل عام کرده اند. به گزارش پرس تی وی؛ در حالی که مقام های رسمی میانمار قتل عام مسلمانان توسط نیروهای امنیتی را تکذیب کرده اند یک گروه حقوق بشر تاکید کرد، نیروهای امنیتی میانمار هفته گذشته حداقل ۴۰ مسلمان شامل زنان و کودکان را در غرب این کشور قتل عام کرده اند.

بر اساس این گزارش موسسه حقوق بشر فورتیفای مستقر در بانکوک اعلام کرد، در مصاحبه و گفتگو با شاهدان عینی و سایر منابع معتبر به این نتیجه رسیده است که نیروهای امنیتی میانمار بیش از ۴۰ نفر از مسلمانان روهینگیا را قتل عام کرده اند. این مرگبارترین حمله نیروهای امنیتی میانمار به مسلمانان در ایالت راخین از اکتبر ۲۰۱۲ میلادی به شمار می رود.این گروه حقوق بشر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، تعداد واقعی تلفات این حمله ممکن است بیشتر باشد ولی به علت محدودیت های اعمال شده توسط دولت میانمار امکان دسترسی رسانه های خبری به این منطقه وجود ندارد.

سخنگوی دولت محلی راخین نیز مدعی شد، وی از منطقه دیدن کرده و هیچ شواهدی در خصوص قتل عام مسلمانان وجود نداشته است. رسانه های خبری وابسته به دولت میانمار نیز این قتل عام مسلمانان را رد کرده اند.گزارش های مربوط به حمله نیروهای امنیتی به غرب میانمار ۱۰ روز زمانی منتشر شد که درگیری بین مسلمانان روهینگیا و نیروهای پلیس آغاز شده بود. مقام های دولت میانمار مدعی شده اند که نیروهای پلیس در ابتدا مورد حمله واقع شده اند.

استان راخین محل استقرار و اسکان حدود یک میلیون مسلمان روهینگیا است که دولت میانمار حاضر به رسمیت شناختن حقوق شهروندی این افراد نیست. اگر کشتار این مسلمانان تایید شود از ژوئن ۲۰۱۲ تاکنون بیش از ۲۷۷ نفر در درگیری های مذهبی میانمار کشته شده اند. بیش از ۱۴۰ هزار نفر نیز در این مدت بی خانمان و آواره شده اند.

3 بهمن 1392