h سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است

سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است

سعید جلیلی:مهم‏تر از محاکمه قضایی فتنه گران، محاکمه آنها در افکار عمومی است
سعید جلیلی گفت: در فضای دانشگاه‏های ما اینگونه مطرح می‏شود که عرصه سیاست خارجی عرصه آرمان‏خواهی نیست و عرصه واقعیت‏ها است؛ خب این هم واقعیت‏هایی در سیاست خارجی است، که برهمین مبنای تئوریک است که آن‏ها نگاه‏های خود را تبیین می‏کنند.

به گزارش رجانیوز، دکتر سعید جلیلی که صبح امروز برای شرکت در چند برنامه مردمی به اهواز سفر کرده بود در ابتدای حضور خود به دیدار دانشجویان دانشگاه چمران اهواز در دانشکده اقتصاد رفت.

جلیلی در این دیدار با اشاره به تفاوت قدرت‏های استکباری در عصر حاضر نسبت به گذشته گفت: ویژگی قدرت‏های استکباری در عصر حاضر نسبت به گذشته این است که رفتارهای آن‏ها در گذشته بر اساس زور بود ولی در حال حاضر مبنای رفتار آن‏ها تزویر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: عده‏ای در حال حاضر در کشور ادعا می‌کنند عرصه سیاست خارجی، عرصه واقعیتها است نه عرصه آرمان‏ها، آن‏ها می‌خواهند با شعار واقع‌بینی اندیشه و آرمان امام را نفی کنند.

وی در این دیدار با اشاره به پایبندی دشمن به اصول و ارزش‏های خود عنوان کرد: آقای اوباما در مناظراتی که با میت رامنی داشت به صراحت می‏گفت من کسی هستم که برای ارزش‏های آمریکایی می‏جنگم یا در جای دیگری می‏گفت ما ارزش‏های خود را فدای امنیت ملی نمی‏کنیم این مطالب با جستجوی کوتاه در اینترنت قابل دسترسی است.

http://ahvazefarda.ir/wp-content/uploads/IMG_0435.jpg

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی افزود:تمام کسانی که در این عرصه مسئولیت می‏گیرند این نگاه را دارند بوش و کارتر هم چنین نگاهی داشتند به نحوی که بوش پسر در مراسم تحلیف خود می‏گفت: من تعهد خودم را به ارزش‏های سنتی آمریکا اعلام می‏کنم.

جلیلی اضافه کرد: حالا ببینید در فضای دانشگاه‏های ما اینگونه مطرح می‏شود که عرصه سیاست خارجی عرصه آرمان‏خواهی نیست و عرصه واقعیت‏ها است خب این هم واقعیت هایی در سیاست خارجی است، که برهمین مبنای تئوریک است که آن‏ها نگاه‏های خود را تبیین می‏کنند.

مسؤول سابق پرونده هسته‏ای ایران گفت: در سال 84 در مذاکرات با آژانس پس از بحث‏های طولانی به 6مورد اختلافی رسیدیم و جمهوری اسلامی توانست ظرف 6ماه به 6مساله باقی مانده پاسخ متقن و منطقی ارائه دهد به طوری که آژانس بین المللی انرژی هسته‏ای در اسفندماه همان سال به این مساله طی نامه‏ای اذعان کرد ولی چند روز پس از آن علیه ما قطعنامه صادر کردند.

وی در خصوص حق هسته‏ای کشورمان اظهار داشت: دفاع از حق هسته‏ای دفاع از یک حق نیست بلکه دفاع از همه حقوق ملت است همانطور که در جنگ تحمیلی دفاع از خرمشهر اینگونه بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مذاکرات ایران با 5+1 در استانبول گفت: ما در مذاکرات استانبول استدلال کردیم که اگر گفتگوها برای همکاری است شما نباید رفتار خصمانه و قطعنامه‏های غیرقانونی بر علیه کشور ایران داشته باشید که البته آن ها پاسخی نداشتند و گفتگوها را ترک کردند کمتر از یک‏ماه از این مساله نگذشته بود که نامه نوشتند بیایید گفتگوها را ادامه دهیم.

جلیلی در ادامه با اشاره به دیدار چندی قبل با کوفی‌عنان دبیرکل سابق سازمان ملل درباره سوریه با وی اظهار کرد: در دیدار با این وی گفتم که راه‌حل مشکل سوریه دموکراسی و برگزاری انتخابات آزادانه است دموکراسی با توپ و تفنگ انجام نمی‌شود و برخی قدرت‌ها اجازه دموکراسی در این کشور را نمی‌دهند.

http://ahvazefarda.ir/wp-content/uploads/IMG_0442.jpg

وی گفت: مقام معظم رهبری دو شاخص عمده را مطرح کردند: یکی دفاع از حقوق ملت و عدم عقب نشینی، دوم ایستادگی دربرابر زیاده خواهی ها که باید برفضای کلی مذاکرات با هر تاکتیکی حاکم باشد.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: داشتن چرخه سوخت هسته‏ای و غنی سازی 20 درصد و کمتر و بیشتر از آن حق تمام اعضای ان پی تی است و هیچ کسی نمیتواند برای ما حدی فراتر از آن مشخص و به ما تحمیل کند.

مسؤول سابق پرونده هسته‏ای ایران تصریح کرد: در اجلاس مسکو با پنج محوری که در طرح پیشنهادی طرح کردیم آنها گفتند که ما را خلع سلاح کردید.

وی افزود: آنچه که در مذاکرات مطرح کردیم این بود که ما باید گامهای متوازنی بصورت دوطرفه برداریم و اینکه شما دیکته کنید و ما مجبور باشیم بپذیریم قابل قبول نخواهد بود.

جلیلی در بخشی دیگر از سخنانش نیز گفت: آنچه که بیشتر از محاکمه قضایی فتنه گران اهمیت دارد محاکمه آنها در افکار عمومی است.

3 بهمن 1392