h روحانی:می‌توان ۳ دهه دشمنی با آمریکا را به دوستی تبدیل کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روحانی:می‌توان ۳ دهه دشمنی با آمریکا را به دوستی تبدیل کرد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روحانی:می‌توان ۳ دهه دشمنی با آمریکا را به دوستی تبدیل کرد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روحانی:می‌توان ۳ دهه دشمنی با آمریکا را به دوستی تبدیل کرد

روحانی:می‌توان ۳ دهه دشمنی با آمریکا را به دوستی تبدیل کرد

به گزارش ظهور12 و تسنیم به نقل از رویترز حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز گذشته در گفتگو با شبکه تلویزیونی سوئیس اعلام کرد با کمی تلاش از هر دو طرف، امکان رفع 3 دهه دشمنی بین ایران و آمریکا و ارتباط دوستانه وجود دارد.

روحانی که پس از رسیدن به اجلاس جهانی اقتصاد در داووس با شبکه دولتی آر تی اس سوئیس مصاحبه می کرد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان بازگشایی سفارت آمریکا در تهران وجود دارد گفت: هیچ دشمنی تا ابد پایدار نمی ماند، همچنین هیچ دوستی نیز ابدی نیست. بنابراین باید دشمنی ها را به دوستی تبدیل کنیم.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرده است این تلاش نیاز به اعتماد سازی از دو طرف داراد . ایران در واقع دست دوستی و صلح به سوی همه کشورها ی دنیا دراز کرده است و خواهان روابطی دوستانه و خوب با همه کشوهاست.

روحانی درباره مذاکرات ژنو2 که همزمان در مونتروی سوئیس در جریان است نیز گفت: تردید زیادی نسبت به دستیابی این کنفرانس به اهداف خود دارم.

روحانی با این حال ابراز امیدواری کرد تلاش‌ها در مسیر اراده و خواست ملت سوریه پیش رود و نخستین گام جلوگیری از خونریزی و کشتار در سوریه باشد.

وی گفت : تنها مردم سوریه می‌توانند درباره سرنوشت این کشور تصمیم گیری کنند و هیچ کسی نمی‌تواند درباره آینده این کشور تصمیم گیری کند.

رئیس جمهور کشورمان قرار است امروز در نشست داووس سخنرانی کند.

3 بهمن 1392