h ۶۰۰۰ کودک به عنوان سرباز در آفریقای مرکزی به‌کار گرفته شده‌اند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

۶۰۰۰ کودک به عنوان سرباز در آفریقای مرکزی به‌کار گرفته شده‌اند ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,۶۰۰۰ کودک به عنوان سرباز در آفریقای مرکزی به‌کار گرفته شده‌اند ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,۶۰۰۰ کودک به عنوان سرباز در آفریقای مرکزی به‌کار گرفته شده‌اند

۶۰۰۰ کودک به عنوان سرباز در آفریقای مرکزی به‌کار گرفته شده‌اند

به گزارش ظهور12و تسنیم به نقل از رویترز؛ سازمان ملل در حالی از وجود بیش از 6 هزار کودک سرباز در آفریقای مرکزی خبر داده که نماینده ویژه این سازمان نیز نسبت به خطر قتل عام و جنایت بر ضد بشریت در این کشور بحران زده هشدار داده است.

بر اساس این گزارش بیش از نیمی از جمعیت 4/6 میلیون نفری آفریقای مرکزی به کمک های فوری نیاز دارند و یک میلیون نفر نیز از زمان آغاز درگیری های داخلی بین شبه نظامیان سلکا و نیروهای وفادار به فرانسیس بوزیزه رئیس جمهور سابق این کشور از ماه مارس گذشته آواره شده اند.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور کودکان و درگیری های مسلحانه تاکید کرد، تاثیر درگیری های آفریقای مرکزی بر کودکان به طور بی سابقه ای وحشیانه و دراماتیک بوده است. کودکان به طور مستقیم مورد حمله قرار گرفته، کشته و اعدام شده اند.

وی تصریح کرد، تازه ترین برآوردها نشان می دهد که بیش از 6000 کودک با گروه های مسلح همکاری می کنند. آداما دینگ نماینده ویژه سازمان ملل نیز هشدار داد آفریقای مرکزی در آستانه قتل عام و جنایت بر ضد بشریت قرار گرفته و برقراری صلح و ثبات در این کشور سخت و دشوار خواهد بود.خشونت های داخلی موجب شده تاکنون بیش از یک میلیون نفر در آفریقای مرکزی آواره و بی خانمان شوند. سازمان ملل تعداد قربانیان درگیری های اخیر در این کشور را بیش از 2 هزار نفر اعلام کرده است.

اتحادیه اروپا نیز به تازگی با استقرار 500 نیروی نظامی خود در آفریقای مرکزی موافقت کرده است. پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بر ضد آفریقای مرکزی فرانسه بیش از 1600 نیروی نظامی خود را در این کشور مستقر کرده تا به کمک 4 هزار نیروی آفریقایی ثبات و آرامش را به این کشور بازگرداند. از زمان آغاز درگیری های داخلی در آفریقای مرکزی تاکنون بیش از یک میلیون نفر آواره شده اند.

انتهای پیام/

3 بهمن 1392