h دو ميليون زائر از ابتدای امسال از مرز مهران تردد کرده اند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو ميليون زائر از ابتدای امسال از مرز مهران تردد کرده اند ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو ميليون زائر از ابتدای امسال از مرز مهران تردد کرده اند ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو ميليون زائر از ابتدای امسال از مرز مهران تردد کرده اند

دو ميليون زائر از ابتدای امسال از مرز مهران تردد کرده اند

مدير پايانه مرزي بين المللي مهران گفت: از ابتداي امسال تاكنون يك ميليون و ۸۸۸ هزار و ۸۱۴ مسافر ازطريق اين پايانه بين ايران و عراق تردد كردند.

به گزارش ظهور12 به نقل از ايرنا، ˈمحمود ساريانˈ اظهار كرد: از اين شمار مسافر ۹۹۹ هزار و ۸۶۲ نفر وارد كشور شدند كه بيشترين تعداد مربوط به زائران ايراني با ۵۶۸ هزار و ۵۲۸ نفر است.

وي افزود: همچنين در ۱۰ ماه گذشته ۸۹۰ هزار و ۹۵۲ نفر از طريق مرز بين المللي مهران خارج شدند كه باز هم زائران ايراني با ۴۷۶ هزارو ۵۵۶ نفر بيشترين شمار خروجي از مرز مهران را به خود اختصاص دادند.

مدير پايانه مرزي بين المللي مهران گفت: يك ميليون و ۴۵ هزار نفر از كل تردد (ورود و خروج) ازطريق اين مرز بين المللي از ايرانيان و ۸۴۳ هزار و ۷۳۰ نفر از اتباع كشورهاي عراق، پاكستان، افغانستان، هندوستان و آذربايجان بودند.

ساريان ادامه داد: تردد مسافر و زوار از پايانه مرز بين المللي مهران در مقايسه با پارسال نزديك به ۲۰ درصد افزايش داشته است.

وي گفت: مسافران به صورت قانوني و درقالب كاروان‌هاي حج و زيارت از اين مرز رفت و آمد مي‌كنند و روزانه نزديك به پنج هزار زائر از طريق پايانه مرزي مهران راهي شهرهاي مذهبي عراق مي‌شوند.

مرز مهران در فاصله ۸۵ كيلومتري جنوب باختري ايلام، يكي از مهم‌ترين كانون‌هاي تردد زوار و صدور كالا به كشور عراق است.

3 بهمن 1392