h جزئیات آزادسازی اموال بلوکه شده ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جزئیات آزادسازی اموال بلوکه شده ایران ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جزئیات آزادسازی اموال بلوکه شده ایران ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جزئیات آزادسازی اموال بلوکه شده ایران

جزئیات آزادسازی اموال بلوکه شده ایران

به گزارش ظهور12 و مشرق به نقل از العالم، وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که ۵۵۰ میلیون دلار از کل مبلغ ۴.۲ میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران به عنوان نخستین مرحله در اوایل فوریه آینده آزاد می شود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مسئول وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به نام وی خاطرنشان کرد، برنامه آزادسازی اموال بلوکه شده ایران از سوم فوریه آغاز می شود و این فرایند طی ۱۸۰ روز تکرار خواهد شد. یعنی هر ۳۴ روز به استثناء دفعه پنجم که بعد از ۳۳ روز صورت خواهد گرفت.

در همین حال مهر هم به نقل از رویترز نوشت: به موجب توافقات حاصل شده میان ایران و کشورهای ۱+۵، توافقنامه هسته ای امضا شده در نوامبر سال گذشته (آذر ماه سال جاری) در ژنو از تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) به اجرا در می آید و به موجب آن طرفین ملزم به انجام اقداماتی برای رسیدن به توافق نهایی هستند.

بر اساس این گزارش، یک مقام عالی رتبه در وزارت خارجه آمریکا واریز این مبلغ به حساب ایران را در تاریخ اول فوریه تایید کرده است.

بر همین اساس رویترز تاریخ واریزهای بعدی پول های بلوکه شده به حساب ایران را به شرح زیر اعلام کرده است:

- اول فوریه : مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار (نکته : از آنجا که اول فوریه روز شنبه است و اغلب کشورهای غربی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند ممکن است واریز این مبلغ در روز سوم فوریه انجام شود.)

- اول مارس : ۴۵۰ میلیون دلار

- هفتم مارس : ۵۵۰ میلیون دلار

- دهم آوریل : ۵۵۰ میلیون دلار

- پانزدهم آوریل : ۴۵۰ میلیون دلار

- چهاردهم می : ۵۵۰ میلیون دلار

- هفدهم ژوئن : ۵۵۰ میلیون دلار

- بیستم جولای : ۵۵۰ میلیون دلار ( نکته : ۲۰ جولای مصادف است با روز یکشنبه، ممکن است این واریز در تاریخ ۲۱ جولای انجام شود.)

23 دی 1392