h واکنش عبدالرضا هلالی به ماجرای اخیر محمود کریمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

واکنش عبدالرضا هلالی به ماجرای اخیر محمود کریمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,واکنش عبدالرضا هلالی به ماجرای اخیر محمود کریمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,واکنش عبدالرضا هلالی به ماجرای اخیر محمود کریمی

واکنش عبدالرضا هلالی به ماجرای اخیر محمود کریمی

عبدالرضا هلالی از مداحان مطرح کشور، شب گذشته در مراسم هفتگی هیات الرضا (ع) به برخی از حواشی به وجود آمده پیرامون حاج محمود کریمی واکنش نشان داد.

به گزارش ظهور12 به نقل از رجانیوز، عبدالرضا هلالی در بخشی از اظهاراتش با اشاره به مقام و منزلت عزاداران و خادمان امام حسین(ع) گفت: اگر مقام و منزلت خودت را که برای امام حسین (ع) گریه میکنی و سینه می زنی ندانی ، هیچ وقت به مقام حضرت سیدالشهداء (ع) پی نمی بری. اول باید بدانی مقامت چیست ، جایگاهت چیست ، کجا هستی ، برای چه کسی گریه می کنی ، برای چه کسی سینه می زنی ، این فرشته کی بوده؟ انسان نبوده ، فرشته بوده!

وی با اشاره به فرازی از زیارت عاشورا تصریح کرد: برای امام حسین (ع) میگویی : " اللهم اجعلنی فی مقامی هذا ممن تناله منک ، صلوات و رحمه و مغفره "، ما واقفیم به مقام امام حسین (ع) ، می دانیم برای چه کسی گریه می کنیم ، برای چه کسی سینه می زنیم. مقام نوکران امام حسین (ع) ، مقام آنهایی که خدمتگزار این آستان و این درگاه هستند را می دانیم. ما هم کمک می کنیم به حرف های غیر؟ به حرف های بی خود؟ می دانیم از کجا می خواهند به ما ضربه بزنند. برای تخریب روضه ها و گریه ها باید چه کسانی را بزنند. چه کسانی خوشحال میشوند ، چه کسانی هورا می کشند ، چه کسانی شادی می کنند. چرا اینقدر برای ما باید جالب باشد؟ به کسی که خدمتگذار آستان امام حسین (ع) است هر جور که دلمان می خواهد حرف بزنیم ، هر جور دلمان می خواهد به هم پیامک بزنیم!

عبدالرضا هلالی ادامه داد: ما هم بیفتیم در همان راستایی که دشمنان می روند. نمی توانیم زبان خودمان را قدری نگه داریم ، یک مقدار سعی بکنیم ، قدری تامل بکنیم!

این مداح مطرح کشور با اشاره به حواشی به وجود آمده پیرامون حاج محمود کریمی اظهار داشت: یک بحثی پیش آمده ، خیلی ها از شما شاید بدانید ، متوجه هم هستید. من سه تا مطلب را می خواهم خدمتتان عرض بکنم :

اول اینکه هم نظام اینقدر مقتدر است که رسیدگی می کند به یک موضوعی. سیر مراحل خودش را طی می کند . قبلا هم بزرگانی را داشتیم که در این سیستم قضایی آنها را هم خواستند ، پاسخگو بودند و موضوع به نتیجه رسیده و لاغیر! حالا دشمن می خواهد بیاید و بگوید نظام این اقتدار را ندارد ، اصلا اینطور نیست !

هلالی در ادامه با بیان اینکه تا الان هیچ کدام از مقامات مطلع و موثر در موضوع ، شرح ما وقع رو نگفته اند!، اظهار کرد: این چیزهایی که در رسانه ها گفته می شود از جانب خود رسانه هاست که دارد مطرح می شود. باید منتظر باشیم تا اگر داستانی هست به صورت واقعی و حقیقی مطرح بشود! ما نباید قبر و قیامت خودمان را تنگ و تاریک کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: سوم اینکه بزرگان دین ما و در عصر حاضر ، حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند اگر می خواهید موضوعی را بسنجید ببینید که دشمنان چه می گویند . ببینید چه کسانی هورا می کشند ، چه کسانی خوشحالی می کنند. و از آن طرف هم پی ببریم که چقدر موثر بوده این فرد ، ببینید چقدر موثر بوده که این همه بپردازند ، تحلیل کنند ، بعضی ها عقده های شخصی خودشان را خالی کنند ، بعضی ها خوششان نمی آید! چه زمانی می خواهیم این چیزها را متوجه بشویم؟ سینه زن ها ، این هجمه ها بر اصل دستگاه سیدالشهدا(ع) است! کسی با حاج محمود کریمی کاری ندارد! فقط شخصیت حقیقی حاج محمود آقای کریمی هدف قرار نگرفته! شخصیت مذهبی و دینی ایشان الان مورد هجمه است. شخصا خود من مرید حاج محمود هستم ، اما علاقه و این ها بحث دیگریست.

مداح هیات های مذهبی تصریح کرد: خواهش من از آنهایی که حداقل در این دستگاه رفت و آمد دارند ، می آیند سینه می زنند ، گریه می کنند ، پای منبر ایشان هستند ، آخر این چه داستانی که ما باید هر سری ببینیم؟ چرا اینقدر جالبه؟

هلالی در ادامه گفت: باید مقداری هوشمندانه تر عمل کنیم. کاری را که دشمنان می کنند برخی هم انجام می دهند ، پس فرق میان آنها چیست؟ زمین بازی را دیگر دشمن نباید برای ما تعریف بکند! ما دیگر نباید در بازی دشمن بیفتیم. قطعا حقیقت امر پنهان نمی ماند و آشکار می شود. حالا نگاه کنید در این موضوع ، کسی نپرسیده ، حقیقت را هم نمی دانید ، خیلی از شما نمی دانند ، خیلی ها نمی دانند. بنا هم نیست کسی توضیح بدهد ، مراجع قانونی هست ، سوال می کنند ، جواب هم می دهند، ولی شما ها چرا اینقدر خوشحالید از این موضوع؟ من خواهش می کنم که قدری هوشمندانه تر عمل کنیم، همه می دانیم که حاج محمود آقای کریمی منحصر به فرد است ، حضرت عباسی چه بار فرهنگی را برداشته اند در کشور ، چه زحمتی دارند می کشند ، حالا بیایند و این را بکنند پیراهن عثمان که وا محمدا !

وی با بیان اینکه این حواشی این یک دلیلی دارد ، حتما فکری پشتش خوابیده است ، ما چه وقت می خواهیم متوجه بشویم؟، تصریح کرد: ان شاء الله این ها را رعایت بکنیم برای همیشه! حواستان باشد که دشمن خیلی خوشحال شده است! این را می دانم که دشمن خیلی خوشحال شده است! ان شاء الله یک مقداری بیشتر مواظبت کنید ، مقام ذاکران امام حسین (ع) ، آنهایی که روضه می خوانند برای امام حسین (ع) ، آنهایی که منبردار هستند ، اینها را مقامشان را بشناسید ، حواسمان باشد که آنها جایگاه خاصی دارند ، یقینا جایگاه خاصی دارند نزد حضرت فاطمه زهرا(س). اگر هم موضوعی هست ، بخواهند رسیدگی می کنند دیگر ، مراجع قانونی وجود دارد ، نظاممان هم اقتدارش را دارد.

22 دی 1392