h تهران به صورت رسمی خواستار مشارکت در بازجویی از ماجد شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تهران به صورت رسمی خواستار مشارکت در بازجویی از ماجد شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تهران به صورت رسمی خواستار مشارکت در بازجویی از ماجد شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تهران به صورت رسمی خواستار مشارکت در بازجویی از ماجد شد

تهران به صورت رسمی خواستار مشارکت در بازجویی از ماجد شد

سفیر کشورمان در بیروت خواستار مشارکت تهران در بازجویی از رهبر گردان‌های عبدالله عزام شد، این گروه مسئولیت حمله به سفارت کشورمان را به عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی‌استار، غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت در گفت‌وگو با یک شبکه محلی اظهار داشت: ایران به صورت رسمی از لبنان خواسته است تا در فرایند بازجویی از ماجد ماجد شرکت کند چرا که این شخص یکی از افراد مسئول در حمله به سفارت ایران در بیروت است. ماجد ماجد رهبر یک گروه تروریستی موسوم به "گردان‌های عبدالله عزام" است. این گروه مسئولیت حمله به سفارت ایران در بیروت را که منجر به شهادت بیش از 20 نفر از جمله رایزن فرهنگی کشورمان شد، به عهده گرفته است. ماجد چند روز پیش توسط نیروهای امنیتی لبنان در بیمارستانی در بیروت دستگیر شد. عدنان منصور وزیر خارجه لبنان نیز این درخواست رسمی ایران را تایید کرد. در همین حال یک منبع امنیتی به دیلی استار گفته است که نمونه دی‌ان‌ای (DNA) متهم به عربستان سعودی ارسال شده و انتظار می‌رود اواخر امروز جواب آزمایش توسط ریاض اعلام شود. ماجد ماجد دارای تابعیت عربستان سعودی است. علی اسیری سفیر عربستان سعودی در بیروت نیز در گفت‌وگو با روزنامه الحیات تایید کرد که لبنان مقامات ریاض را در جریان این بازداشت گذاشته است. در همین خصوص وی خاطر نشان کرد: مقامات لبنان به سفارت عربستان اطلاع دادند که قصد دارند ماجد ماجد رئیس گردان‌های عبدالله عزام را دستگیر کنند. اسیری همچنین افزود، بنابر اطلاعات اولیه متهم بازداشت شده به احتمال زیاد ماجد ماجد است و مقامات لبنانی منتظر نتیجه آزمایش‌های دی‌ان‌ای وی هستند. سفیر عربستان در ادامه تاکید کرد که ماجد یک تبعه سعودی است و شکی نیست که ریاض خواستار استرداد ماجد پس از تایید هویت وی خواهد شد.

13 دی 1392