h ماساژور سابق تیم‌های ملی: من مسلمانم و از علی اکبری به خدا شکایت می‌کنم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ماساژور سابق تیم‌های ملی: من مسلمانم و از علی اکبری به خدا شکایت می‌کنم ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ماساژور سابق تیم‌های ملی: من مسلمانم و از علی اکبری به خدا شکایت می‌کنم ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ماساژور سابق تیم‌های ملی: من مسلمانم و از علی اکبری به خدا شکایت می‌کنم

ماساژور سابق تیم‌های ملی: من مسلمانم و از علی اکبری به خدا شکایت می‌کنم

امیر علی‌ اکبری، فرنگی‌کار سنگین‌وزن تیم ملی که در مسابقات جهانی 2013 در بوداپست مجارستان موفق به کسب نخستین مدال طلای سنگین‌وزن تاریخ کشتی فرنگی شده بود با اعلام فدراسیون جهانی کشتی به دلیل استفاده از مواد نیروزا نه تنها مدالش پس گرفته خواهد شد، که به محرومیت مادام‌العمر هم محکوم شد.

علی اکبری پیش از این یک بار دیگر در سال 2011 مرتکب این اشتباه شده بود که با محرومیتی 2 ساله مواجه شد، اما پس از پایان دوران محرومیتش با کسب مدال نقره یونیورسیاد دانشجویان جهان در روسیه مجدداً بازگشتش به تشک کشتی را اعلام کرد.

علی اکبری که تا پیش از پایان دوران محرومیتش چند ماهی را هم با تیم کشتی فرنگی کشور آذربایجان تمرین کرده بود و حتی قراردادی نیز با این کشور به امضا رسانده بود در نهایت تصمیم گرفت در مسابقات جهانی برای کشورمان روی تشک برود.

علی اکبری بعد از مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش با حضور در یکی از برنامه‌های تلویزیونی به دفاع از خود پرداخت و مدعی شد که این اتفاق کار مافیای پشت پرده کشتی بوده است و همچنین ادعا کرد که قبل از دیدار فینال به علت نیاز به ماساژ به اتاق تیم آذربایجان رفته است و در آن هنگام ماساژور سابق تیم ملی ایران که اکنون در تیم ملی آذربایجان حضور دارد؛ قرصی را با عنوان «دیکلوفناک» زیر زبان او گذاشته است و به طور ضمنی با مطرح کردن این موضوع، مثبت شدن دوپینگش را به نوعی گردن «ریف بهایدینوف» انداخت.

این ماساژور که در طول این برنامه موفق نشد به اتهاماتی که به وی زده شد پاسخ دهد، حالا و با وجود گذشت 48 ساعت از این ماجرا نسبت به آن واکنش نشان داده است. وی پس از شنیدن این صحبت‌ها مبنی بر این که او قبل از مسابقه فینال قرصی را به علی اکبری داده که باعث شده نمونه آزمایش دوپینگ این فرنگی‌کار کشورمان مثبت شود از خودش واکنش نشان داد. «ریف» که با توجه به سال‌ها حضور در ایران زبان فارسی را خیلی شیرین صحبت می‌کند، با ما همکلام شد تا پاسخ اتهاماتی را که به وی زده شده است را بدهد.

صحبت‌های این ماساژور را می‌توانید در این خصوص به نقل از فارس در زیر بخوانید:

به گزارش مشرق، «ریف بهایدینوف رفتوف»، فیزیوتراپ سابق تیم‌های ملی کشتی در واکنش به صحبت‌های امیر علی اکبری که او را متهم به دادن قرص قبل از رقابت فینال کرده است گفت: مربیان تیم ملی ایران شاهد هستند که من به علی اکبری کمک کردم تا به مسابقه فینال برسد؛ صحبت‌های او در مورد من یک تهمت و دروغ بزرگ است که براحتی می‌توان آن را ثابت کرد.

وی ادامه داد: من «ریف بهایدینوف رفتوف» فیزیوتراپ مسلمان تیم ملی کشتی فرنگی کشور آذزبایجان هستم که می‌خواهم از خودم در برابر تهمت‌های امیر علی اکبری دفاع کنم. تمام حرف‌های او دروغ بزرگی است و واقعیت ندارد و می‌خواست از رابطه ایران و آذربایجان سوء استفاده کند. علی اکبری اظهار داشته که من یک ساعت قبل از رقابت فینال به او قرص دادم، در حالی‌که اگر این کار انجام شده بود از 12 تا 48 ساعت بعد در نمونه آزمایش ادرار، این موضوع نشان داده می‌شد که چه زمانی قرص مصرف شده است.

ریف تصریح کرد: در نمونه آزمایش علی اکبری «استروئید آنابولیک» وجود داشته که باعث شده تست دوپینگش مثبت شود؛ پس براحتی می‌توان ثابت کرد که مصرف دارو در چه زمانی بوده است. حالا چرا این کشتی‌گیر قصد دارد همه چیز را به گردن من بیاندازد، واقعاً نمی‌دانم.

وی با بیان این که من به غیر از خدمت به علی اکبری هیچ کاری دیگری را انجام نداده‌ام عنوان کرد: پس از المپیک لندن به محض این که از بلغارستان وارد ایران شدم با تماس‌های مکرر علی اکبری و درست زمانی‌که استراحت داشتم به خاطر او یک ماه تمام در خانه کشتی روی کمرش فیزیوتراپی کردم و با هزینه شخصی خودم، طب سوزنی انجام دادم تا سلامتی کاملش را به دست آورد؛ حالا این صحبت‌ها و تهمت‌ها شده جواب محبت‌های من، آیا واقعاً انصاف است؟

فیزیوتراپ سابق تیم‌های ملی کشتی فرنگی افزود: در مسابقات جهانی 2013 بوداپست با وجود این که فیزیوتراپ آذربایجان بودم، اما هادی علیزاده پورنیا هر روز برای درمان آسیب دیدگی زانویش پیش من می‌آمد، طالب نعمت‌پور را فیزیوتراپی می‌کردم و امیر علی اکبری در طول مسابقات چون از ناحیه کمر آسیب دیده بود خودم درمانش می‌کردم و حتی قبل از فینال ماساژش دادم. با این همه خدمت به ملی‌پوشان تیم ملی فرنگی ایران تعجب می‌کنم چرا این صحبت‌ها در یک برنامه زنده تلویزیونی در مورد من زده شده است.

وی در پایان با بیان این که آیا سال 2011 هم که تست دوپینگ علی اکبری مثبت شد من مقصر بودم عنوان کرد: او خودش دارو مصرف کرده است، اما حالا می‌خواهد گناه این موضوع را گردن من بیاندازد. تهمت زدن گناه نابخشودنی و بزرگی است؛ من مسلمان هستم و در یک خانواده مسلمان بزرگ شده‌ام، از علی اکبری فقط به خدا شکایت می‌کنم و از خدای بزرگ می‌خواهم حق من را از او بگیرد.

منبع» مشرق نیوز

23 آذر 1392