h پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر

پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر

پس از 112 سال در مصر برف بارید+تصاویر

در پی آغاز طوفان الکسا در برخی کشورهای خاورمیانه و مصر و برای اولین بار بعد از 112 مردم مصر شاهد بارش برف در این کشور بودند. برای سومین روز متوالی برخی شهرهای مصر شاهد بارش شدید باران هستند و تعدادی از استان‌های مصری مانند قاهره شاهد بارش برف بوده‌ و اهرام مصر در استان جیزه که 250 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده‌اند با لایه‌ای از برف سفید پوش شده‌اند.

یک کارشناس هواشناسی مصری تأکید کرد که بارش برف در نتیجه کم شدن بی سابقه دما در مصر صورت گرفته و برای اولین بار در قاهره لایه‌ای از یخ خیابان‌های قاره را پوشانده و بعد از گذشت ده‌ها شبنم نیز در قاهره دیده شده‌است.

در استان بحیره مصر نیز که در نزدیکی سواحل مدیترانه قرار دارد نگرانی‌های فراوانی درباره نابود شدن محصولات زراعی در نتیجه کاهش دما به وجود آمده است.

شرایط بد جوی در قاهره نیز منجر به بسته شدن بندرها و جلوگیری از حرکت کشتی‌ها شده است که برای سومین روز متوالی ادامه دارد.

مصری‌ها نیز از بارش برف در کشور استقبال کرده و تصاویر فراوانی در شبکه‌های اجتماعی از ساختن آدم برفی و بازی کودکان منتشر کرده‌اند.

23 آذر 1392