h پروژه جدید هالیوود برای تحریف علیه حضرت نوح + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پروژه جدید هالیوود برای تحریف علیه حضرت نوح + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پروژه جدید هالیوود برای تحریف علیه حضرت نوح + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پروژه جدید هالیوود برای تحریف علیه حضرت نوح + تصاویر

پروژه جدید هالیوود برای تحریف علیه حضرت نوح + تصاویر

ساخت فیلم هالیوودی «نوح»، این بار احساسات مسیحیان دیندار را برانگیخته و آنها نسبت به تحریف دین و تاریخ در هالیوود اعتراض کرده‌اند.

«نوح»، نام فیلمی هالیوودی به کارگردانی «دارن آرونوفسکی» و بازی «راسل کرو»، «آنتونی هاپکینز» و «اما واتسون» است که با آنکه هنوز به نمایش درنیامده ولی مورد اعتراض شدید برخی از مسیحیان قرار گرفته است.

راسل کرو در نقش حضرت نوح

این فیلم که قرار است 28 مارس 2014 به نمایش درآید پیش از آنکه کلید بخورد، گفته می‌شد که یک پروژه نه‌چندان گران براساس روایت انجیل از حضرت نوح است، ولی زمانی‌که اولین تیزر تبلیغاتی از این فیلم پخش شد،این فکر به ذهن رسید که این فیلم بیش از آنکه یک روایت مذهبی از یک حادثه تاریخی باشد، یک فیلم پرزرق و برق با بودجه‌ کلان همچون دیگر روایات تحریف شده هالیوود از دین و مذهب باشد.

اکنون مسیحیان بالاخص پروتستانی‌ها در اعتراض به ساخت این فیلم معتقدند که با توجه به سابقه ساخت فیلم‌های مذهبی و دینی در هالیوود، چندان دور از ذهن نیست که هالیوود این بار نیز با تحریف گفته‌های انجیل درباره حضرت نوح، تصویری نادرست از این روایت تاریخی را به مخاطب ارائه داده باشد.

برخی از گروه‌های مسیحی نیز در وبلاگ‌ها و صفحات اینترنتی‌اشان ضمن اعتراض به ساخت این فیلم، به پیشینه هالیوود در این زمینه اشاره کرده‌اند.

آنها با بررسی فیلم‌هایی چون «داستان تولد» ساخته «کاترین هاردویک»، «شاهزاده مصر»، «ده فرمان» و سریال «انجیل» و ... بر این عقیده‌اند که هالیوود همواره حقایق دینی و تاریخی را تحریف کرده است.

البته دسته‌ای دیگر از مسیحیان نیز معتقدند که پرداختن هالیوود به داستان‌های دینی در هر صورت یک تبلیغ ضد دین است؛ چه حقایق را همچون همیشه تحریف کند و چه این کار را نکند.

به اعتقاد آنها پرداختن به یک مسئله تاریخی مذهبی در یک فیلم هالیوودی باعث می‌شود که مخاطب به طور کلی مدهوش جلوه‌های ویژه و دیگر زرق و برق‌های آن فیلم شده و در این میان آنچه نادیده گرفته می‌شود، دین است.

آنها در این باب نیز به فیلم‌هایی چون «ارباب حلقه‌ها»، «بروس قدرتمند» با بازی «مورگان فریمن» در نقش خدا، «مصائب مسیح» و «مرد عنکبوتی 3» اشاره کرده‌اند.

البته شاید قضاوت درباره فیلمی که هنوز دیده نشده است، کمی زود به نظر برسد ولی با توجه به سابقه هالیوود در پرداختن به مسائل تاریخی و مذهبی و همچنین اینکه هالیوود با فیلم‌هایش تاکنون بارها باعث رنجاندن احساسات طرفداران دیگران ادیان از جمله مسلمانان جهان شده‌ است، به نظر نمی‌رسد که در فیلم نوح این بار به دور از حاشیه‌های پر زرق و برقش، بار دیگر حقیقت را به مسلخ نبرده باشد.!

22 آذر 1392