h با کیفیت‌ترین خودروهای داخلی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

با کیفیت‌ترین خودروهای داخلی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,با کیفیت‌ترین خودروهای داخلی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,با کیفیت‌ترین خودروهای داخلی

با کیفیت‌ترین خودروهای داخلی

به گزارش ظهور12 جهان به نقل از ایسنا، براساس جدیدترین آمار شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، ۹ سواری تولیدی در آبان ماه امسال دارای سطح کیفی "خیلی خوب" هستند.

خودروهای نیسان تیانا، پارس تندر، تندر ۹۰، لیفان X۶۰، لیفان ۶۲۰، ام‌وی‌ام ۵۳۰، پژو ۴۰۵، سمند و پژو پارس به ترتیب در رتبه‌های اول تا نهم رده‌بندی خودروهای خیلی خوب تولیدی در کشور قرار دارند.

البته نکته مهم آن است که سطح کیفی سه خودروی ابتدایی این رده‌بندی (نیسان تیانا، پارس تندر و تندر۹۰) در حد قابل توجهی بیشتر از باقی خودروهای قرار گرفته در رده‌بندی است به‌گونه‌ای که کیفیت باقی این خودروها حدودا یک سوم خودروهای نام برده شده است.

نکته جالب نیز آن است که قیمت برخی از خودروهای با کیفیت‌تر در این رده‌بندی کمتر از خودروهای با کیفیت کمتر است به عنوان مثال قیمت خودروی تندر ۹۰ که سومین خودروی با کیفیت تولیدی در کشور است حدود ۳۷ میلیون تومان اما قیمت لیفان X۶۰ که از نظر کیفیت فاصله زیادی با این خودرو دارد حدود ۷۰ میلیون تومان است.

22 آذر 1392